55 millió forintos NAV tartozása van a HVSE-nek

Farkas Bazsi 2024-12-11 14:31:09
Amennyiben december 31-ig ezt nem rendezik, úgy egészen biztosan lőttek az NB III-as focinak Szombathelyen.

Mindent az asztal fölé tett egy tegnapi Facebook-posztban az újonnan formálódó Haladás labdarúgó csapatot működtetni kivánó cég, a Haladás 1919 Labdarúgó Kft. Az őszinteség a szurkolóknak húsba markoló volt, ugyanis hiába született szándék nyilatkozat arról, hogy a Haladás VSE átadja a jelenlegi NB III-as focicsapat versenyeztetési jogát az új cégnek, amennyiben december 31-ig nem tud az Magyar Labdarúgó Szövetségnek 0-ás NAV igazolást bemutatni, úgy a csapatot kizárják a bajnokságból.

"Mint szurkolóink tudják, a Szombathelyi MÁV Haladás VSE-től a Haladás 1919 Labdarúgó Kft. szeretné átvenni az NB III-as indulási jogot. Ahhoz azonban, hogy az „új” Haladás tavasszal a harmadosztályban szerepelhessen, több kritériumnak is meg kell felelnie. Az egyik ilyen roppant fontos kitétel, hogy a Kft-nek nem lehet tartozása a NAV és az MLSZ felé sem. Az új Kft-nek természetesen nincs, ám a Haladás VSE-nek, mint egyesületnek – az NB III.-as indulási jog korábbi tulajdonosának – van adótartozása" - fogalmaz a poszt.

Hogy mennyi is a tartozás arról Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő adott tájékoztatást, miszerint

55 millió forintot kellene befizetnie az egyesületnek az államkasszába, és ez csak az adótartozás.

Az egyesület munkavállalói december 10-én sem kaptak fizetést, ez pedig azt jelenti, hogy harmadik hónapja nem utaltak nekik bért. A teljes egyesületnek a tavalyi beszámoló szerint 1 milliárd 383 millió forint rövid lejáratú kötelezettséget könyveltek el, a saját tőkéje 390 millió forint mínuszt mutatott. A lejárt tartozás mértéke 213 millió forint volt november végén.

Egyre feketébb felhők gyülekeznek a szombathelyi foci jövőjének egén. A város ugyanis hiába szeretné működtetni az NB III-as csapatot, ha az nem tud elindulni azért, mert a versenyeztetési jog jelenlegi gyakorlójának adóssága van a NAV felé is.

Ha ezt az akadályt nem sikerült a sportvezetőknek leküzdenie, akkor hiába minden igyekezet, a tavasszal nem fogja tudni folytatni az NB III-as bajnokságot a csapat.

A Haladás ügye egyébként téma lesz a jövő heti szombathelyi városi közgyűlésen. Hamarosan tehát még több információ kerül majd a nyilvánosság elé. 

Tegnap nyílt levelet küldtünk a HVSE elnökének, Homlok Zsoltnak, az elnökhelyettesnek Bokor Zsoltnak, és Szántó Erzsébet elnökségi tagnak, klub menedzsernek. Ebben arra kértük őket, hogy hívjanak össze sajtótájékoztatót, ahol minden kérdést fel lehetne nekik tenni a kialakult helyzettel kapcsolatban. 

Válasz egyelőre nem érkezett. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.

Amit a székhelyszolgáltatásról tudni érdemes

A hírekben gyakran hallhatunk olyan esetekről, amikor egy cég bírságot kapott vagy más negatív következményei lettek annak, hogy egy törvényi előírást nem tartott be, részben vagy teljes egészében figyelmen kívül hagyott.

Lakossági fórum lesz csütörtökön a győri Kiserdőről

Marcalváros egyik sokszor és sokféleképpen megszólított területéről mondhatják el véleményüket a városrész lakói.