Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányságon büntetőeljárás van folyamatban a győri Apáca utcai telek eladásával kapcsolatban

Farkas Bazsi 2024-12-09 12:50:09
Az ingatlant még a Dézsi-éra alatt, pályáztatás nélkül értékesítette a Győr-Szol.

Még idén májusban tett hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen feljelentést Pintér Bence, a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület akkor még csak polgármester-jelöltje.

Ahogy arról korábban beszámoltunk 2022 őszén került magánkézbe a győri, Apáca utca és Újkapu utca sarkán álló telekről, amelyet korábban bérletes parkolóként hasznosított a Győr-Szol. Májusban azért lett ismét téma az ingatlan, mert a város még pluszban 68 négyzetméter közterületet csapna hozzá ahhoz a helyrajzi számhoz. 

Február közepén a Győr-Szol közérdekű adatigénylésünkre adott válasza alapján megírtuk, hogy a területre az eladáskor nem hirdettek nyilvános pályázatot, nem tartottak licitet.

Pintér akkor egy videóban elmondta: mivel lett volna másik vevő a telekre, a Győr-Szol azonban pályáztatás nélkül adta el végül az elkerített parkolóként hasznosított, addig az önkormányzati cégnek hasznot hajtó ingatlant, ezért szerinte megkárosították a várost. 

Akkor ő maga tett feljelentést a rendőrségen. Az ügy után érdeklődve pedig most megtudtuk, hogy a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányságtól az ügy átkerült Vas Vármegyébe.

Elektronikus úton a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitánysághoz érkezett megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk. A Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya büntetőeljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit, melynek részleteiről a nyomozás érdekeire tekintettel nem áll módomban bővebb tájékoztatást adni - írta megkeresésünkre a rendőrség.

Hogy az időközben tulajdonssá váló vevőn kívül lett volna más érdeklődő is, arra jó példa az, hogy korábban maga az akkori polgármester, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) mondta el, hogy ő is szeretett volna vételi ajánlatot tenni az ingatlanra. Elmondása szerint járt a vagyonkezelésnél személyesen is, és kapott olyan ígéretet is, hogy szólnak neki, ha eladóvá válik a terület. De végül nem csak neki nem szóltak, de pályázatot sem írtak ki az értékesítésre.

Pedig eg liciteljáráson az önkormányzat a kiírtál magasabb összeget is kaphatott volna az ingatlanért.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el.