Nem hirdették meg nyilvános pályázaton a telket, amit most ingyen meg is akar növelni a győri önkormányzat

Pintér Bence 2024-02-19 16:51:10
Nem árulja el a Győr-Szol, mennyiért adták el a bérletes parkolóként hasznosított telket, mivel az szerintük személyes adat.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Január 30-án számoltunk be a 2022 őszén magánkézbe került győri, Apáca utca és Újkapu utca sarkán álló telekről, amelyet korábban bérletes parkolóként hasznosított a Győr-Szol, és amely azért került most elő, mert a város most még 68 négyzetméter közterületet csapna hozzá ahhoz a helyrajzi számhoz. Slusszpoén, hogy a bérletes parkoló immár magánkézben is működött tovább, ráadásul azon a területen is, ami hivatalosan – még – közterület.

Az ügyben kerestük a Győr-Szolt, és az iránt érdeklődtünk a 6712-es helyrajzi számú telekkel kapcsolatban, hogy

  • meghirdették-e a telket nyilvános pályázaton;
  • mi volt a kikiáltási ár;
  • volt-e licit;
  • volt-e több pályázó/licitáló;
  • mennyiért adták el a telket.

A Győr-Szol jogászának válasza szerint

az első kérdésre a válasz nem, azaz nem hirdették meg a telket nyilvános pályázaton.

Ebből adódóan nem volt kikiáltási ár, licit, több pályázó vagy licitáló sem – erősíti meg a levél. De van tovább:

„Tájékoztatjuk továbbá arról, mivel természetes személy vásárolta meg az ingatlant, aki az ingatlan-nyilvántartásból beazonosítható, így az ötödik kérdésre adott válasz személyes adat kiadását jelentené, amelyre nem jogosult a GYŐR-SZOL Zrt., így azt elutasítjuk.”

Az ügyről szóló partnerségi egyeztetésen (7. oldal) egyébként részt vett és kérdezett a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület belvárosi, révfalui és víziváros képviselőjelöltje, Hargitai István, ahol a kérdéseire azt a választ kapta, hogy a telek ingyenes kiegészítésével „adásvétel nem történik”, illetve „ingyenes tulajdonba adás nem történik”. Eközben a rendezési terv módosítását előkészítő dokumentum ezt írta korábban:

„A tulajdonos a mindössze 152 m2 területű ingatlant ki szeretné egészíteni a telekkel határos jelenleg közterületbe eső területrésszel, amely jelenleg az Apáca utca részét képezi. A történelmi térképek azt igazolják, hogy a telekhatárok régebben a tulajdonos által megvalósítani kívánt állapot környékén húzódtak. A tulajdonos a kialakuló telken egy egylakásos lakóépületet kíván építeni.”

Magyarán szólva és röviden összegezve:

a Győr-Szol pályáztatás és licit nélkül eladott egy győri köztulajdont, ami egyébként bevételt hozott neki, de nem hajlandó elárulni, hogy mennyi pénzt kapott – avagy kaptunk, mi győri adófizetők – érte; és most ismét elég zavaros körülmények között tovább akarja növelni ezt a telket.

Az ügyet nem hagyjuk annyiban, ki fogjuk deríteni, mennyiért adták el a szóban forgó telket.

Szólj hozzá!

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést.