Továbbra sem mentes az indulatoktól a közélet Sárváron, erről pedig úgy néz ki jelenleg maga a város első embere, Kondora István (Fidesz-KDNP) tehet.
Ugyanis nem sikerült olyan arányban kiosszatni a bizottsági helyeket, hogy az valóban tükrözze a választási eredményt.
A városban 11 képviselő alkotja a testületet, + a polgármester. Mivel azonban Kondra István egyszerre polgármester és körzetes képviselő is, így a létszám marad 11. Ebben a testületben 4 képviselőt ad a Sárváriakért Egyesület. Vagyis magasabb arányban, mint ⅓-t tesz ki az ellenzéki képviselők száma a testületben.
Még szorosabb az arány, hogyha a leadott szavazatok számait nézzük meg.
Az egyéni választókörzetekben leadott sárvári szavazatokat vesszük figyelembe, akkor a Fidesz jelöltjeire 3478 szavazatot adtak le ez 53,51% , Sárváriakért Egyesület jelöltjeire 3021 szavazat érkezett, ez 46,48%. Vagyis közel minden második ember az egyesület jelöltjében bízott.
Ehhez képest a 33 bizottsági helyből mindössze 7-et kapott az ellenzék.
A demokrácia Sárváron tehát köszöni jól van
Az ellenzék azt kifogásolja, hogy amíg a Fidesz külső bizottsági tagoknak intézményvezetőket, intézményvezető-helyetteseket, a helyi Fidelitas tagjait ültette be a bizottságokba, addig nekik nem volt meg a lehetőségük, hogy a választáson komoly támogatottságot szerzett, ám mandátumhoz nem jutó képviselőjelölteket delegálhassanak a testületekbe.
A helyi Fidesz egyik képviselője minderre úgy reagált az érintetteknek, hogy: „Örüljetek neki, hogy ennyit is kaptatok!“
Kondora polgármester ennél kicsit diplomatikusabb volt. Ő posztjában többek között azt írta:
A külső bizottsági tagok felkérése nem pártpolitikai kérdés.
Csakhogy ha ez valóban nem pártpolitikai kérdés, akkor miért is nem engedett annak, hogy az ellenzék javaslatára egy-egy, az általuk felkért külsős tag is delegálva legyen a bizottságokba. Miért kellett neki ezt a kérdést a szokásos fideszes pökhendiséggel és vasököllel kezelni?
A demokrácia Sárváron tehát köszöni jól van - folytatja így.
Egyelőre azonban úgy néz ki, hogy bár a polgármester szerint a demokrácia jól van, az alapvető matematika nem.
Ugyanis amennyiben az arányokat nézzük, úgy a 33 bizottsági helyből 12-őt illette volna az ellenzéket. Ám ők mindössze 7-et kaptak.
A bizottsági tagok egyébként 75 ezer forintos havi tiszteletdíjat kapnak.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |