Második ülését tartotta kedden Táplánszentkereszt új képviselőtestülete. Arról már korábban beszámoltunk, hogy az előterjesztések között találtuk meg azt az adatot, ami szerint a helyi önkormányzatnak 800 ezer forint + ÁFÁ-jába került annak a területnek a rendbetétele, amit korábban zöldhulladék kezelőként szerettek volna hasznosítani, ám végül ebből semmi nem lett, mivel a terület besorolása miatt végül nem kaptak működési engedélyt, és mivel az azt működteti kívánó cég 2023 januárja óta nem fizetett bérleti díjat így felbontották velük a szerződést.
Erre az ügyre egyébként majd még visszatérünk.
Szeptember 26-án tartott rendkívüli képviselő-testületi ülést a tápláni településvezetés. Az ülés anyagi, ideértve a meghívót is, rejtélyes módon nem elérhetőek a falu honlapján. Így, hogy ott mi történt a keddi ülés anyagai között, a “Beszámoló a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról” napirendi pontnál néhány címszóban találtuk meg.
Itt olvasható a “Polgármester részére jutalom megállapítása – A juttatás számfejtése és kifizetése megtörtént” - határozat, igaz a jutalom pontos összegét itt még nem lehet elolvasni, ám egy másik napirendi pontból egyértelműen kiderül, hogy bruttó 2 millió 340 ezer forintról van szó.
Mielőtt tovább megyünk fontos megállni egy pillanatra azért, hogy megnézzük miért is nem indult újra polgármesternek Perl János (független).
Perl polgármester abba bukott bele, hogy le akart nyomni a falu torkán egy olyan beruházást, amit a település lakossága nem szeretett volna. A zöldhulladék kezelő ügye ugyanis olyan hullámokat vert, amiből érezni lehetett, a település korábbi első embere elveszítene egy választást, így ő gyakorlott politikusként abba bele sem ment.
A politikai következménye az ő személyén túl annyi volt, hogy több olyan civil aktivista is elindult képviselőnek, akik oroszlánrészt vállaltak abban, hogy a hulladékkezelő - ami egyébként alig pár méterre helyezkedik el a családi házaktól - működése ne indulhasson el.
A korábbi testület egyébként lojális volt Perllel, meg is szavaztak minden előterjesztést, amit a polgármestert tett. Így a hulladékkezelővel kapcsolatban is minden szükséges támogató döntést meghoztak.
Egy leköszönő polgármester plusz juttatásai két ágból erednek. Egyik oldalon egy három havi jövedelemmel megegyező végkielégítés van, amit törvény ír elő, a képviselő-testület ugyan szavaz róla, de nem dönt, csak tudomásul veszi.
A másik oldalon pedig egy opcionálisan adható szintén három havi jövedelemmel megegyező jutalom adható. Ezt a képviselők megvétózhatják.
Ez utóbbit Perl a vele még lojális testület elé vitte be, akik ezt meg is szavazták.
Előbbit pedig kedden vette tudomásul a testület.
A volt polgármester így bruttó 2 millió 340 ezer forint jutalommal, bruttó 2 millió 340 ezer forint végkielégítéssel és bruttó 69 ezer 570 forint nyelvi pótlékkal távozott a hivatalból.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |