Így tehát teljesen mindegy, hogy vállalati honlapról, hírportálról, webshopról vagy személyes blogról beszélünk, feltétlenül törekednünk kell arra, hogy kedvező legyen a betöltési ideje. Máskülönben jó eséllyel látogatókat, ügyfeleket fogunk veszíteni, írja blogjában a Sybell.
Több oka is van annak, amiért fontos a weboldal gyorsasága
A felhasználói élmény mellett a SEO szempontoknak való megfelelés miatt is lényeges, hogy a weboldalunk kellően gyorsan töltődjön be. A keresőmotorok ugyanis a betöltési időt is rangsorolási tényezőként használják. Ha lassú az oldalunk, akkor lehetnek bármilyen kiváló tartalmaink, könnyen lehet, hogy nem fogunk elérni jó helyezéseket.
Ha szeretnénk valamilyen terméket vagy szolgáltatást értékesíteni a honlapunkon, akkor kiemelt fontossága van a weboldal gyorsaságának. Ez ugyanis közvetlen hatással van a konverziós arányra. Egy-egy másodperces késés is érzékelhető csökkenést okozhat a konverziós arány tekintetében. Aki tehát nem szeretné, hogy ügyfelei a gyorsabb honlappal rendelkező riválisnál kössenek ki, annak minden követ érdemes megmozgatnia, hogy faragjon a betöltési időn.
Könnyen mérhető egy weboldal sebessége
Nem kell stopperrel mérni az oldalunk sebességét. Ennek méréséhez remek eszközök állnak rendelkezésre a virtuális térben, mint amilyen a Google PageSpeed Insights, a GTmetrix vagy éppen a Pingdom Tools.
Ezek a szoftverek részletesen megmutatják, hogy miként teljesít a honlapunk. Ráadásul nemcsak az esetleges hiányosságokra hívják fel a figyelmet, hanem arra is rávilágítanak, hogy miként lehet egy konkrét webhelyet optimalizálni.
Ezek a legfőbb okai annak, ha lassú egy oldal
Jellemzően a túlságosan nagy méretű képekkel szokott a gond lenni, amik nagyon lassítják egy weboldal betöltési idejét. Ezeket célszerű tömöríteni és csak akkora felbontásban megjeleníteni, amely észszerű. Válasszunk megfelelő formátumot és tömörítési szintet!
Érdemes bizonyos időközönként átnézni, hogy minden pluginra valóban szükség van-e. Ha találunk olyat, amire nincs, attól célszerű rögvest megszabadulni. Megesik, hogy néhány bővítmény nem is kompatibilis egymással.
A nem jól optimalizált kód ugyancsak felelőssé tehető a nem túl tempós oldalbetöltésért. A felesleges szkriptfájlok csigalassúvá tehetnek egy oldalt. Célszerű lenyesni a sallangokat a kódból, és a lehető legnagyobb mértékben minimalizálni, tömöríteni.
Módszerek, ahogy tovább gyorsítható egy oldal
A fenti módszerek mellett használhatuk WordPress oldal esetén sebességoptimalizáló bővítményeket. Ezek tömörítik a CSS és JavaScript fájlokat vagy épp a képeket, így javítva az oldal sebességét. Szerver oldali gyorsítótár használatával és adatbázis-optimalizálással szintén remek eredményeket lehet elérni.
Szponzorált tartalmat olvastál!