És akkor még nem is szaladtunk előre az időben, hiszen hazánk népességének az elöregedésével együtt jár az is, hogy a majdani nyugdíjasokra sokkal kevesebb aktív korú jut. Ez persze tovább gyengíti az amúgy is ingatag lábakon álló rendszert.
Éppen ezért hatványozottan lényeges, hogy az öngondoskodás égisze alatt elkezdj mihamarabb megtakarításokat felhalmozni, akár nyugdíj előtakarékossági számla formájában, amely majd kényelmesen ki tudja egészíteni az államtól kapott nyugdíjat. Csak így lesz majd lehetséges az, hogy a pihenéssel töltött éveid alatt is tisztességes életszínvonalat tudj biztosítani magadnak.
De milyen formát válassz?
Ha megnézed a Bankmonitor állami nyugdíjkalkulátorát, akkor bizony a legtöbb esetben elfehéredett arccal kezdesz el azon agyalni, hogy hogyan is fogsz tudni ennyi pénzből megélni. Az életkorod, a nettó jövedelmed és a legmagasabb iskolai végzettséged megadásával egy hozzávetőleges kalkulációt tudsz végezni. Természetesen ez nem kőbe vésett szám lesz, hiszen az évek során rengeteg tényező változhat, de azért egy kiindulási alapnak nem rossz.
Az egyik megtakarítási forma, amely jelenleg viszonylag kevés embert képes megszólítani, az a nyugdíj előtakarékossági számla, éppen ezért mai cikkünkben ezt a lehetőséget vesszük górcső alá. Tesszük mindezt azért, mert komoly változást állt be ennél a megtakarítási típusnál, így akár több ember számára is érdekes lehet.
Mi is az a nyugdíj előtakarékossági számla (NYESZ), és hogy működik?
A korábbiakkal ellentétben már az Államkincstárnál is lehet ilyen jellegű számlát nyitni, ám a többi szolgáltatóval (bankokkal, befektetési szolgáltatókkal) ellentétben itt állampapírokba lehet befektetni, ami mint tudjuk, meglehetősen biztos módja a pénz értékének megtartásának, sőt, akár növelésének is.
Amit fontos még kiemelni, hogy az államkincstári NYESZ teljes mértékben díjmentes, így ez egy további vonzó tényezőt jelent azoknak, akik idős korukat nem szeretnék a véletlenre bízni!
Az állampapír mint olyan biztonságos döntés, mentes a kamatadótól, és magas hozamot hozhat, továbbá kiszámítható is – nem csoda, ha egyre nagyobb népszerűségnek kezd örvendeni. A néhány kattintással nyitható számla megnyitását követően, ha tíz adóév után válsz nyugdíjjogosulttá, akkor adómentesen jutsz a pénzedhez, a köztes időben pedig még személyi jövedelemadó-visszatérítés is üti a markodat – méghozzá a lehető legtöbb –, amennyiben kb. 40.000 Ft-nyi összeget megtakarítasz havonta.
Ne halogasd a kezdést!
Bár talán fiatalon nem tűnik olyan égetőnek a kérdés , ám ha a fentebbi számolgatást időben megkezded, akkor gondos tervezéssel akár azt is meg tudod ugrani, hogy a nyugdíjas éveidben akár havi 100.000 Ft pluszt elő tudj teremteni magadnak a megtakarításodnak hála.
Minél hamarabb állsz neki megtakarítani, annál nagyobb gondtalansággal és önfeledtséggel várhatod a nyugdíjas éveket. Ahhoz azonban, hogy ez valóban így legyen, szükséged lesz egy kiváló megtakarításra, amit a Bankmonitor segítségével könnyen ki is tudsz választani!
Szponzorált tartalmat olvastál!