A Fishinda széles kínálatában bojli alapanyagok is kaphatóak, amelyek nélkül nehéz lenne kifogni a pontyokat a vízből. A webáruház mellett pedig okostelefonos applikáció is elérhető a horgászok számára, így edukálódhatunk is, akár a bojlizással kapcsolatban.
Mi az a bojlizás?
A bojlizás lényegében egy tudományosan megalapozott technika. Nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is működik. Ennek oka, hogy a pontyok szokásaira, táplálkozási igényeire reflektál, és figyelembe veszi a természet és a vízi élővilág törvényeit. Hiszen mi a fontos ezeknek a halaknak? Az állati és növényi eredetű fehérje. Erre a tápanyagigényre érdemes támaszkodni. De a különböző hal- és húslisztek is jól jönnek a “háznál”.
Honnan is indult ez az egész? Angliából, méghozzá az 1960-as évekből. Az azóta eltelt több mint fél évszázadban pedig a módszer világkörüli útra indult. Így mára szerte a világon, köztük hazánkban is sokat alkalmazott eljárássá vált.
Alapanyagok bojlizáshoz
A bojlizás tehát többféle alapanyagot igényel. Fontos lehet például, hogy legyen nálunk rovarliszt vagy egyéb aprócikkek. Az olajok és zsírok is fontos szerepet töltenek be. A rovarolaj például olyan ízt és illatot ad a bojlinak, aminek nehezen fog ellenállni a ponty. De a halolaj is tartalmazza azokat az omega-3 zsírsavakat, amelyekre “ugranak”. Ahogyan az édesítőkre és különböző aromákra is, mint amilyen a méz vagy a gyümölcsaromák.
Ne feledjük, hogy a pontyok nem buta állatok, sőt, kifejezetten okosak. Ha ugyanazt a trükköt és csalit használjuk újra és újra, ne lepődjünk meg rajta, ha előbb-utóbb már nem fognak jönni rá az adott tónál. Hiszen megtanulják a leckét, és idővel nem fognak bedőlni azoknak a csaliknak, amelyeknek előtte akár nagy számban is.
Szükséges horgászfelszerelések beszerzése bojlizáshoz
A Fishinda webáruház kifejezetten horgászok számára forgalmaz hasznosabbnál hasznosabb termékeket. Így köztük bojli alapanyagokat és aprócikkeket is szinte végtelen mennyiségben. A jó horgász minden eshetőségre felkészül, így akár többféle csalit és eszközt is bevet a siker reményében.
De az okostelefonos applikáció segítségével akár tanul is, és folyamatosan képzi magát. Persze az emberi tényező sem utolsó szempont: Hemingwaytől például megtanultuk, hogy tisztelni kell a halat, és a kitartás mindennél fontosabb. Olykor ugyanis fordulhat a kocka, és nem biztos, hogy mi vagyunk az okosabbak. Legyen szó marlin vagy épp ponty kifogásáról.
Szponzorált tartalmat olvastál!