Az efféle időjárást pedig a gazdikkal összhangban a kutyák sem igazán kedvelik. Persze ilyenkor is ki kell mozdulni a friss levegőre, de ha odafigyelsz kutyusod jóllétére, akkor nem feledkezel meg az alábbiakról:
1. Extra kalóriákkal a hideg ellen
A vadon élő állatoknál megfigyelhető, hogy a tél közeledtével elkezdenek sokkal többet enni, így felszednek némi zsírt, ami melegen tartja őket a hidegben. Ha kinti, vagy kinti-benti kutyád van, akkor te is biztosíts neki lehetőséget arra, hogy kialakítson a testén egy “természetes hőszigetelést”.
Növeld meg a napi ételadagját, bátran önts több Gemon kutyatápot a táljába, hogy némi kalóriatöbblethez jusson, ezáltal jobban viselje a hideget. Persze azért ne ess túlzásba, nem kell megduplázni a mennyiséget, 10-20%-os plusz bőven elég lesz, különben kedvenced tavaszra futás helyett már csak gurulni tud majd.
2. Mindennapos mancsápolás
A kutyák egyik legérzékenyebb pontja a mancsuk, hiszen a talpukat nem borítja szőr, ami megvédené a bőrt a hideg vagy a környezeti ártalmak ellen. Hideg időben ezért nemcsak fázhat a lábuk, hanem az utak, járdák síkosságmentesítésére használt só ki is marhatja a bőrt, ami fájdalmas, lassan gyógyuló sebekkel jár.
A védekezés módja persze nem az, hogy ki sem viszed kedvencedet a meleg lakásból, mert sétálni, mozogni télen is kell. Viszont ilyenkor vagy adj rá kutyacsizmát, vagy ha tudod, kerüld a sózott utakat, séta után pedig mosd le az állat mancsát langyos, szappanos vízzel.
Miután pedig megszáradt, kend be mancsápoló krémmel, ami elősegíti a bőr regenerációját.
3. A kutyaruha nem felesleges kiegészítő!
Már amennyiben nem egy “divatozásra” szánt darabot használsz, hanem olyat, ami valóban véd a hideg ellen. A kistestű, aljszőrzettel nem rendelkező ebek ugyanis a régi beidegződés ellenére nagyon is fázósak, ezért számukra télen indokolt a kutyaruha használata a kint töltött idő során.
Arra figyelj, hogy ne a ruha megjelenése legyen az elsődleges szempont a választásnál, hanem hogy megfelelő méretű, kényelmes fazonú legyen, ami nem akadályozza az állatot a mozgásban. Valamint legyen bélelt, hogy melegen tartsa a kutyát, és az sem árt, ha könnyen tisztítható.
4. Tilos a hóevés!
Némely kutya viszolyog a hótól, ám akadnak olyan ebek is, akik viszont szívesen hempergőznek benne, sőt meg is eszik. Ez utóbbi viszont több szempontból sem jó ötlet.
Egyrészt a hideg hó elfogyasztása mandulagyulladáshoz vezethet, másrészt bármennyire is tisztának és fehérnek tűnik, lehetnek benne olyan szennyeződések, melyek később problémákat okozhatnak, például egy emésztőrendszeri fertőzést. Különösen igaz ez az utcán vagy más közterületen (pl.: kutyafuttatóban) lévő hóra.
Ha esetleg attól tartanál, hogy kedvenced a szomját akarná oltani a hó megevésével, akkor vigyél magaddal vizet, hogy a séta folyamán bármikor friss, tiszta ivóvízhez juthasson.
Szponzorált tartalmat olvastál!