Ismét hazudott a GyőrPlusz lapunk újságírójáról

Pintér Bence 2023-07-28 16:47:55
„Pert vesztett az Ugytudjuk.hu újságírója” – állította hamisan a győri Fidesz közpénzből működtetett propagandalapja.

„Pert vesztett az Ugytudjuk.hu újságírója a győri polgármesterrel szemben” – adta hírül a GyőrPlusz július 28-i print lapszáma. Az állítással van pár probléma.

Az első az, hogy szimplán nem igaz.

Mint arról már júniusban beszámoltunk,

az ügyben valójában nem született ítélet, mivel a Fidesz által a tárgyalás előtt hozott törvénymódosítás miatt megszüntették az eljárást. Olyan ügyben, ahol nem született ítélet, nehéz veszíteni.

A második probléma: Több peres ügy is van és volt a polgármester, a város cégei és lapunk, illetve például a Kúria és a városvezetés között, amely a köz éreklődésére számot tarthat, ezek közül ez az első, amiről beszámol a GyőrPlusz. Nem számoltak be arról, hogy

a Győr-Szol és a GYHG jogerősen pert vesztett az Ugytudjuk.hu ellen,

és a titkolózás helyett közérdekű adatokat kell kiadnia; nem írtak cikket arról, hogy a Kúria negyedszer kaszálta el Dézsi Csaba András változtatási tilamát; de arról sem, mikor egy mostanihoz hasonló ügyben kiderült, hogy lehet azt mondani Dézsi Csaba András éremosztására, amelyen kisgyerekekkel fényképezkedik, hogy az politikai pedofília.

A harmadik probléma: kimaradt a cikkből, hogy ezzel a törvénymódosítással egyébként várhatóan több, Dézsi Csaba András polgármester által lapunk ellen indított rágalmazási per is automatikusan véget fog érni ítélet nélkül. Reméljük ezekről hasonló logikával „Pert vesztett a győri polgármester az Ugytudjuk.hu újságírója ellen” címmel fog cikket írni a közpénzből működő fideszes propagandalap.

A negyedik probléma: Az írja a cikk leadje, hogy az illetéket is a magánvádlónak kell kifizetnie, mintha ez valami óriási dolog lenne. Tízezer forintról van szó, amelyet már a per indításakor meg kellett fizetni. Ezzel szemben a

közel egymilliós perköltségről, amelyet a GYHG és a Győr-Szol volt kénytelen kifizetni

az imént említett vesztes per után.

Az ötödik probléma: kimaradt a cikkből, hogy az ítélet nem jogerős, tehát nem kizárt, hogy az ügyben fellebbezünk.

Nagyot megy a GyőrPlusz Média a héten, hiszen ugyanebben a számban, illetve online kiadásukban a szentiváni civilekről sem mondtak igazat. Korábban márciusban hazudoztak utoljára lapunkkal kapcsolatban.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.