Ötszörös árat ajánl a győri önkormányzat a szentiváni földekért, hogy tárgytalanná tegye a népszavazást

Pintér Bence 2023-06-15 06:55:00
Időhúzásra játszik népszavazásügyben a győri önkormányzat, közben elkezdett a korábbihoz képest ötszörös árat ajánlani a szóban forgó földekért.

Mint arról beszámoltunk: időhúzásra játszik a győri önkormányzat a népszavazási kérdés ügyében, amit Pollreisz Balázs képviselő (MSZP) adott be, és amelynek lényege, hogy megakadályozza Szentiván határában a veszélyes ipari területnek kinézett 400 hektáros földterület önkormányzati kisajátítását. Hiába engedte át a kérdést a bíróság, az önkormányzat – érdekes körülmények között – alkotmányjogi panaszt nyújtott be. Ezzel jó eséllyel elhúzódik a döntés az ügyben őszre, pozitív döntés esetén ekkor indulhatna meg az aláírásgyűjtés.

Az időhúzás nem véletlen: nyár végére, őszre ugyanis elképzelhető, hogy tárgytalan lesz a kisajátítás kérdése, mivel az önkormányzat a korábbi négyzetméterárhoz képest ötszörös áron tett vételi ajánlatot több földtulajdonosnak is

– tudta meg az Ugytudjuk.hu az érintettektől. A földtulajdonosok egy része, akik korábban kifejezetten alacsonynak tartották az önkormányzat által ajánlott árat, így már hajlana az eladásra.

Hogy számszerűsítsük, miről van szó: korábban egy négyzetméterért 300 forintot fizetett volna az önkormányzat, míg most 1300-1500 forintot is hajlandóak fizetni érte. Tehát ha valakinek mondjuk egy hektár földje volt a területen, az  az előző ajánlat alapján 3 millió forintot kapott volna, most az új ajánlat alapján viszont 15 milliót fog.

A dolog azért is érdekes, mert Dézsi Csaba András győri polgármester (Fidesz-KDNP) tavaly augusztusban elmagyarázta, miért annyit ajánlanak, amennyit. A rendkívüli közgyűlésen, amelyen a szentivániak is átadták a petícióikat, azt mondta: az biztos, hogy a város ingatlanspekulációban nem lesz partner, szerinte azért annyiért vásárolják fel a földet, amennyiért, mert a szakértő szerint annyit ér a terület. Mindezt az Audihoz és Borkai Zsolt korábbi polgármesterhez köthető földbiznisz kontextusában mondta el.

Úgy tűnik azonban, hogy az értékbecslő rossz munkát végezhetett tavaly, hiszen most mégis az eredeti ajánlatnál jóval magasabb árat kínálnak.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.