Közelít a kánikula, mondhatni már a küszöbön toporog. Az izzasztó napok előtt érdemes kitalálni, megtervezni és megszervezni a hűtés módját, mert a rettentő hőség elviselhetetlen mind éjjel, mind nappal. Még azoknak is, akik egyébként szeretik a meleget. Viszont ezen a ponton bukkan fel az a jogos dilemma, hogy rendben, de milyen módon valósítható meg mindez? Mutatunk egy igazán praktikus alternatívát, ami biztos, hogy nem vall szégyent még a legmelegebb pillanatokban sem!
A klímákon túl is van élet?
Sokan azt gondolják, hogy a helyiségek hűtése kizárólag klímaberendezéssel oldható meg. De az is tény, hogy sokak számára ennek a kiépítése fizikailag nem megoldható. Arról nem is beszélve, hogy azért kiadások terén is jócskán jelentős az összeg, amivel kalkulálni ildomos. Vagyis előfordulhat, hogy nem a légkondicionáló a válasz arra a kérdésre, hogy mi az egyénileg legideálisabb hűtési forma. De akkor mi marad? Például a léghűtő. Ez az a berendezés, ami minden tekintetben figyelemre és működtetésre méltó.
A hűvös fuvallatok testre szabhatóak?
Így igaz! A programozás az esetében is könnyedén megvalósítható. Nyilván vásárlás előtt célszerű végignézni azokat a típusokat, amik paramétereikkel a leginkább megfelelőek. De a legtöbb konstrukció alapjáraton tartalmaz jó pár programvariációt, amiknek a támogatásával konkrétan testre szabható a hűtés fokozata, erőssége, intenzitása. Sőt! Egyes modellekben az időzítés is beállítható, akárcsak az éjszakai üzemmód. Mert azt nem nehéz belátni, hogy a legnagyobb kánikulában az éjjelek is igénylik a hűtést a nyugodt álmok érdekében. Viszont az is igaz, hogy nem mindegy, hogy ez mivel jár együtt: folyamatos zúgással, zajjal, vagy éppen csak érzékelhető jelenléttel.
Mobilitás mindenekfelett!
Ami a rendszer egyik ütőkártyája, hogy könnyedén hordozható. Nem jelenthet problémát egyik helyiségből a másikba költöztetni, vagy éppen a hétvégi házba, a garázsba, vagy akár a faházba átvinni. Az egyetlen feltétel az elektromos áram megléte, ezen kívül minden más alakítható.
Vásárlás előtt azt is célszerű megnézni, hogy az adott készülék mekkora teljesítményre képes, illetve milyen hatótávolsággal rendelkezik. Mert magától értetődik, hogy egy nagyméretű nappali, illetve egy aprócska szoba hűtésére nem biztos, hogy ugyanazon berendezés a megfelelő. A fokozat természetesen állítható, azaz egy nagyobb teljesítményű variáció könnyedén helytállhat a kisebb alapterületű helyiségekben is, míg azért egy alacsonyabb kapacitálhatóságú típus nem feltétlenül ideális választás nagy terekbe.
A fogyasztás kérdése is releváns. A gyártók az utóbbi években fokozottan odafigyelnek a zöld törekvésekre, amikkel összhangban az energiafelhasználás mértéke folyamatosan csökken. Vagyis nem kell attól tartani a léghűtő használata közben, hogy a villanyóra felpörög.
Mi a helyzet a dizájnnal?
Bár első ránézésre ez a szempont nem tűnik túlságosan fontosnak, azonban hosszú távon igenis sokat nyom a latba, hogy a berendezés hogy néz ki, mennyire passzol a környezetéhez. Pláne, hogy jó esetben szinte egész nyáron szem előtt végzi a feladatát. Az eszközök sokszínűséget mutatnak már, ami a kialakításukat illeti, így nem nehéz ráakadni a megjelenésében is optimális modellre.
Szponzorált tartalmat olvastál.