A kormány légvárat épít az akkumulátorgyárak esetén, hiszen napról-napra egyre több elemzés mutatja be, hogy a kormány úgy próbál akkumulátor-gyarmatot csinálni hazánkból, hogy a helyi lakosságot erről nem kérdezik meg, a telepítendő gyár mellett élő emberek véleményét nem veszik figyelembe, és a környezeti előírásokat sem tartják be. Ennek az az oka Tetlák Örs, az LMP elnökségi tagja szerint, hogy a kormány nem mer szembenézni a civilekkel, és nem mer érdemi vitát folytatni a kérdésről sem.
Az LMP szerint biztosan kijelenthető, hogy ezzel a gyarmatosítással csak a nemzetközi nagytőke és egy szűk fideszes csoport jár jól, illetve a Kínai Kommunista Párt, aminek a feltétel nélküli kiszolgálása az Orbán-kormány egyik alapvetése lett. A gyárak környezetében élőknek csak a felélt erőforrások, a kimerülő környezeti kincsek, a multikra költött milliárdok és az itt maradó szennyezések maradnak. – tette hozzá Tetlák.
Mindez csak az ország félperiférikus helyzetét konzerválja, ahol a multik profitjának érdekében nem léteznek munkavállalói jogok, érdekképviseletek, ahol a környezetvédelem mindig másodrangú lesz a külföldi cégek profit érdeke miatt, és ahol negatív árverseny alakul ki.
A gödi gyár azt is megmutatja, hogy mire számíthatunk ezektől a gyárakról, hiszen a környezetszennyezés mértéke brutális, miközben a kiszabott bírságok összegét néhány óra alatt megtermelik. Tetlák elmondta, hogy hazánkban nincs olyan jogi környezet, és nincs olyan hatóság amely érdemi kontrollt jelentene a működésük felett, pedig ezek a gyárak a víz kincseinket felélik, termőföldjeinket tönkreteszik, majd egy nevetségesen alacsony adózás után a profitot kiviszik hazánkból. A zöldek szerint nem csoda, hogy Orbán Viktor erről az „üzleti modellről” nem kíván vitázni, ha pedig mégis tartanának közmeghallgatást abban sincs sok köszönet.
Az LMP elvárja a kormánytól, hogy ne a német autógyárakat, és az ázsiai akkumulátorgyárakat képviselje, hanem a magyar lakosságot és az ország jövőjét tartsa szem előtt. Ezért indítanak a zöldek országos petíciót és népszavazást is, hogy hazábkból ne legyen akkumulátorgyártó-gyarmat.