Úgy néz ki, idén pénzhiány miatt elmaradhat a Győrkőcfesztivál

Pintér Bence 2023-02-13 06:09:00
Vagy ha lesz is, csak nagyon limitált verzióban.

„A gyerekektől azt szeretném kérni, hogy ebben a három napban a várost úgy vezessék, hogy egy kis pénzt szerezzetek a városnak légyszíves, mert annak fogytán vagyunk” – ezekkel a baljós szavakkal nyitotta meg 2022 júliusában Dézsi Csaba András győri polgármester a 15. Győrkőcfesztivált, azt a Vaskakas Bábszínház által rendezetett győri fesztivált, amely során egy hétvégén át a gyerekeké a főszerep.

A polgármester szavai kifejezetten profetikusnak bizonyulhatnak,

lapunk ugyanis úgy értesült, hogy idén egyáltalán nem biztos, hogy lesz Győrkőcfesztivál – a megemelkedett rezsiszámlák miatt ugyanis jelen állás szerint nem fogja futni a programra a város költségvetéséből.

A lapunkhoz két, egymástól független forrástól is befutó információ szerint ha lesz is Győrkőcfesztivál nevet viselő program, az a megszokott, egész belvárosra kiterjedő, több nagy városi teret is megtöltő programkavalkád helyett jóval szerényebb lehet. FRISSÍTÉS: Időközben a Vaskakas Bábszínház is megerősítette az információt.

A hír nem feltétlenül meglepő, hiszen a magas rezsiárakkal magyarázott költségvetési problémák nyomán tavaly szeptember óta a város legtöbb kulturális- és sportintézménye ilyen-olyan indokokkal részben vagy teljesen leállt, bár Dézsi polgármester több esetben is tagadta, hogy bármi is bezárt volna; és a Győri Nemzeti Színház épületének több hónapig tartó bezárását is csak utólag, annak kinyitásának bejelentésekor mondta ki expliciten bárki.

A város egyébként tavaly év végén a 2021 végén kialakult gázmizéria peren kívüli rendezése miatt több milliárd forinthoz jutott, de a befolyó összegből a Győr-Szol nem a város felé fennálló tartozásait rendezte, vagy ezt használva szerényebb finanszírozási igényt jelentett be 2023-ra, hanem 700 millió forintért felújítandó műemléképületet vásárolt a Bécsi kapu téren, majd 140 millió forintért felvásárolta a Memento nevű temetkezési céget. Ez utóbbi kapcsán hűtlen kezelés miatt Pollreisz Balázs MSZP-s képviselő múlt héten egyébként feljelentést tett.

Információink szerint az országszerte ismert és népszerű Győrkőcfesztivál megrendezése nagyságrendileg 50 millió forintba kerülne. Az ügyben levélben érdeklődtünk a Vaskakas Bábszínháznál is, amint kapunk választ, beszámolunk róla.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.