Vaskakas Bábszínház: 2024-ben lesz legközelebb Győrkőcfesztivál

Pintér Bence 2023-02-13 14:10:00
Lesznek azonban igényes nyári gyerekprogramok a bábszínház szervezésében.

Valóban elmarad idén a Győrkőcfesztivál – erősítette meg hétfő reggel megírt információnkat a Vaskakas Bábszínház. A levelünkben feltett kérdésre válaszolva Tóth Klára, az intézmény igazgatóhelyettese azt írta:

„A tavaly ősszel megemelkedett rezsiköltségek – értelemszerűen a Vaskakas Bábszínház költségvetését is jelentősen érintették”, ezért az önkormányzattal egyeztetve Kocsis Rozi, a bábszínház igazgatója a következő döntéseket hozta:

  • a bábszínház nem zár be, kapui nyitva maradnak, több mint 5000 bérletes óvodás, kisiskolás gyermek folyamatosan érkezhet az előadásokra, a hétvégi matinéelőadásokra;
  • ezzel összefüggésben befogadták a Győri Nemzeti Színház bérletes és bérletszüneti előadásait 2023. január és március között (30 előadást);
  • 2023. június 17-én, szombaton 10-20 óra között a Radó-szigeten a X. Színházi Olimpia keretében ingyenes nemzetközi báb- és utcaszínházi fesztivált szerveznek;
  • 2023. szeptember 2-án, szombaton 10-19 óra között a Bisinger sétányon (hasonlóan 2021-es évhez, amikor a pandémiás helyzet létszámkorlátozásai még nem tették lehetővé a fesztivál megrendezését) megtartják az ingyenes Győrkőcligetet, a Vaskakas Bábszínház 2023/24-es évad indításához kapcsolódóan.

„Így a győri gyerekek a Vaskakas Bánbszínháznak is köszönhetően nem maradnak igényes, nyári programok nélkül és reméljük, hogy 2024 nyarán ismét a gyerekeké lehet Győr belvárosa és ismét a Győrkőcfesztivál lesz a város egyik kiemelt nagyrendezvénye” – zárul a levél.

Közben Kocsis Rozit elérte az Új Szó Nálunk is, az igazgató azt mondta:

elképzelhető, hogy mostantól csak kétévente rendezik majd meg az országszerte népszerű, 50 ezres közönséget vonzó gyerekfesztivált.

A fesztivál megrendezése nagyjából 50-55 millió forintba kerülne egyébként, ezt az összeget nem tudja előteremteni rá az önkormányzat.

Szólj hozzá!

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak.