Az energiaköltségek megemelkedése miatt 44 milliárd forint támogatást osztott ki a kormány a 10 ezer fő fölötti lakosságszámú települések jó része között – írtuk meg tegnap,
ismertetve, hogy míg Debrecen például 3 milliárdot, Sopron pedig 485 milliót kap, addig Győr mindössze 254 millióval kell, hogy beérje.
Ez azért is furcsa, mert a városban szeptemberben gyakorlatilag mindent bezártak, amit be lehetett, és a polgármester egész évben arról beszélt, hogy Győr már nem olyan gazdag város, mint egykor, ahhoz hasonlította a helyzetet, amikor fiatalkorában a zsebében turkált, hogy hol maradt egy kis pénz.
Úgy tűnik azonban, hogy Budapesten erről nem beszélt eleget Dézsi Csaba András, hiszen
lakosságarányosan Győr kapta majdnem a legkevesebb támogatást az államtól: a 156 településből a 151-dik helyen áll, ha így rangsoroljuk a településeket.
A legtöbb támogatást lakosságarányosan Mohács – ahol egy főre majdnem 25 ezer forint támogatás jut –, Budapest V. kerülete, Kiskőrös, Csongrád és Barcs kapta, a legkevesebbet Dabas, Tiszakécske, Hatvan, Kistarcsa, majd Győr, ami hátulról az ötödik: lakosonként 1923 forintra jön ki az állami támogatás. Szintén keveset kapott a nagyobb városok közül Székesfehérvár, de itt is fejenként 2500 forint környékére jön ki az összeg, míg a következő Győr kategóriájú nagyváros Pécs, ami egymilliárd forintot, lakosokra lebontva fejenként 7500 forintot kaptt az államtól.
Persze ez még mindig jobb, mintha nem is kapott volna a város, ugyanis több budapesti kerület és például Hódmezővásárhely sem kapott, hiába van 10 ezer fő felett a lakosságuk.
Címlapfotónk illusztráció.