Hetvenhét uszodát mentett meg a bezárástól az állam, a győri nincs közöttük

Pintér Bence 2022-11-28 08:35:00
Nem minden város maradt uszoda nélkül: hetvenhét uszoda állami segítséggel működik tovább.

A hvg.hu cikkéből derült ki, hogy

az állam eddig 77 uszoda működését támogatta az energiaválság közepén, elérve ezzel azt, hogy ezeknek a sportközpontoknak ne kelljen bezárniuk.

A hvg.hu újságírója azonban ugyanúgy járt, mint mi, tehát hiába kérte a minisztériumot, hogy adják ki a támogatott létesítmények listáját – ahol érdekes lenne megvizsgálni, hogy az érintett települések vezetésének milyen színű a politikai vezetése – ezt nem kapták meg.

Azt viszont Dézsi Csaba András győri polgármester korábbi közléséből tudjuk, hogy a győri uszodák egyike sincs rajta ezen a listán, pedig a polgármester korábban volt fent tárgyalni ezügyben Budapesten.

Győrben ugyebár már szeptember közepén bezárták mindkét nagy uszodát a pubikum számára, csak az Aqua sátras medencéje maradt nyitva az élsportolóknak. Dézsi polgármester először azt állította, hogy nem is zárt be az uszoda, majd azt mondta, hogy úgy döntöttek, hogy inkább az élsportolóknak tartanak nyitva egy medencét, mint a betegeknek, a diákoknak és a hobbiúszóknak. Ezután pedig jelezte: ő a Mosoni-Dunában tanult meg úszni, és nem érti, miért olyan nagy tragédia, hogy bezárták az uszodákat.

Pár héttel később aztán mégis úgy döntött – miután egy több ezer győri által aláírt petíciót is kézhez kapott – hogy megnyitják az Aqua sátras medencéjét a nagyközönség előtt is, és ekkor derült ki az is, hogy Győr más városokkal ellentétben nem kapott állami támogatás az uszoda működésére.

Szólj hozzá!

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.