Múlt héten derült ki, hogy az energiaválság miatt drasztikus intézkedésekre készülnek a Győri Szakképzési Centrum (GYSZC) 19 iskolájában: a hőmérséklet 18 fokban (műhelyekben 16 fokban) maximalizálása mellett kiszivárgott, hogy mind a Bercsényi-, mind a Baross-iskola költözésre kényszerülhet, utóbbi a Deákba, és mindkét oktatási helyen délelőtt, és délelőtt is lenne oktatás.
Mindez azért is érdekes, mert alig másfél hónapja a GYSZC kancellárja, Gede Eszter azt nyilatkozta a GyőrPlusznak, hogy ilyen szempontból is felkészültek a tanévre.
Bár a kancellár szó szerinti nyilatkozatában egyébként a „próbáltak felkészülni” és a „nagyon reméljük” fordulatokat használta, mikor az alá tartozó iskolák különféle energetikai fejlesztéseit – gázkazánok cseréje, napelemek csatarendbe állítása – taglalta, a GyőrPlusz cikkébe ez már így ment át:
„A centrum intézményeiben jelenléti oktatással indul a 2022-23-as tanév és ebben is fejeznék azt be. A kancellár bízik benne, hogy a Covid nem lesz már hátráltató tényező, az esetleges gázellátási problémákra pedig jó előre felkészültek.
»Ha szükség lenne rá, bármikor, egyik napról a másikra át tudnak állni intézményeink a digitális oktatásra, de bízom benne, hogy a járvány nem erősödik meg annyira, hogy erre sor kerüljön, az esetleges gázellátási válságra pedig tulajdonképpen felkészültünk, a legtöbb iskolában az elmúlt években modernizáltuk a fűtési rendszereket, sőt sok helyen, pályázati forrásból napelemeket szereltünk fel« – hangsúlyozta Gede Eszter.”
A cikket szó szerint utánközölte egyébként a Győri Szakképzési Centrum weboldala is.
Most úgy néz ki, hogy a több hetes gondolkodás után az utolsó pillantban valakinek eszébe jutott, hogy egy termálkút van a Bercsényi mellett, és ha jól megy a próbafűtés, akkor nem lesz szükség a költözésre. Kérdés, hogy ez a több hetes gondolkozás alatt miért nem jutott eszébe senkinek.
Fotó: Simon Róbert Balázs FB