Ha a győri Bercsényiben bejön a termálvizes fűtés, nem költöznek az iskolák

Pintér Bence 2022-10-04 08:08:00
A gázon a korábbi fogyasztás 25 százalékát kell megspórolni a centrumhoz tartozó 19 iskola 45 épületében.

Szülői értekezletet tartottak kedden a Győri Szakképzési Centrumhoz tartozó Deák-iskolában,

itt derült ki, hogy egyhetes próbaüzem indul a termálvizes fűtéssel a Bercsényiben, és ha ez bejön, akkor egyik iskolának sem kell költözni

írja az Új Szó Nálunk. A termálkutat már két rövid időszakban tesztelték.

Múlt héten derült ki, hogy az energiaválság kapcsán drasztikus intézkedéscsomagot állított össze a centrum, ami három iskola költözésével (Bercsényi, Deák, Baross) járt volna, de most van esély rá, hogy erre nem lesz szükség. Ha mégis, akkor a Bercsényi menne volna a Barossba, a Baross pedig a Deákba: mindkettőben délelőttős és délutános oktatás is lett volna (a bercsényiseknek azért, mert ezer tanulójuk van, s fele akkora intézménybe kellett volna menniük) – írja a lap.

Az energiaválság kapcsán minisztériumi utasítsára 25 százalékát meg kell takarítani az eddigi fogyasztásnak a Győri Szakképzési Centrum19 iskolájának 45 épületében.

A többi intézkedés – 18 fok mindenhol a tantermekben, kollégiumokban, a tornatermek délutáni bezárása – viszont továbbra is érvényben van.

Szólj hozzá!

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.