Nemrég írtunk arról, hogy Sárváron leszabályozta a képviselő-testület a szeszesital-fogyasztást a közterületeken. A testület erről a júniusi ülésen döntött, ugyanezen az ülésen Kondora István (Fidesz-KDNP) elmondta, hogy az elmúlt időszakban, főleg a nyári idő megérkeztével, megugrott az olyan bejelentések száma, ami a közterületeken történő alkoholfogyasztás miatt történt. A polgármester elmondta, hogy már jelenleg is rendőrök és polgárőrök járőröznek, különösen a Csónakázó-tó körül. De egy biztonsági magáncéget is megbíztak azzal, hogy a hétvégi napokon figyeljenek a rendre a tó körül, ettől remélik, hogy csökkenni fog a szabálysértések száma.
A város Facebook-oldalán aztán megjelent egy poszt, ami most részletesen elmagyarázza, hogy mit is csinálnak a járőrök a tó körül. Ebből kiderül, hogy nem csak a turisták, hanem
a városban lévő vendégmunkások száma is megugrott.
Éppen ezért az önkormányzat kiemelt feladatának tekinti a közterületek rendjének és biztonságának fenntartását, a sárváriak nyugalmának biztosítását. Több megoldás is született arra, hogy megmaradjon a rend a városban, többek között a Sárvári Rendőrkapitánysággal való együttműködés keretében napi őrség vigyáz a rendre a tó körül. Az egy rendőrből és egy közterületfelügyelőből álló járőrpár 8 és 16 óra között van jelen a vízparton. Emellett a sárvári önkormányzat minden nap 16 és 21 óra között biztonsági őröket is foglalkoztat a Csónakázó-tó körül, akiket a 06 30 670 9064-es telefonszámon hívni is lehet, ha valaki veszélyt észlel.
Hétvégén aztán éjszakai őrség is ügyel a Csónakázó–tónál lévő szabadidőpark rendjére és a vendéglátóhelyek környékén, autóval járják a várost péntekenként és szombatonként 23 órától reggel 4 óráig. Őket szintén el lehet érni telefonon, a 06 30 670 9064-es számon. A városi polgárőr egyesülettel együttműködik még a Sárvári Kinizsi Horgász Egyesülettel, ezek a civil szervezetek is segítik a rend és a biztonság fenntartását a Csónakázó–tónál és környékén.
A posztban felhívják a figyelmet arra is, hogy a tóban tilos fürödni, és csak engedéllyel lehet használni a vízi eszközöket is. Horgászni is csak engedéllyel szabad, illetve tüzet rakni is csak a kijelölt helyen lehet. Aki ezeket a szabályokat megszegi, az szabálysértést követ el, amit 50 ezertől akár 150 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújthatnak.