Évtizedek óta húzódik a kérdés, hogy épüljön-e uszoda Győr déli részén – mint az ismeretes, jelenleg majdnem az összes, közönség számára elérhető fürdőlehetőség Szigetben összpontosul, az új élményfürdő is itt épül.
Mint kiderült, a Városstratégiai Bizottság keddi ülésén közvetve erről a témáról is szavaztak a képviselők,
bár vita nem kerekedett belőle: az anyagokat az ülés előtt osztották ki – ezért mi is csak most, az utólag feltöltött dokumentumok között bukkantunk rá –, és úgy tűnik, ez a téma elkerülte a képviselők figyelmét is, így egyszerűen csak szavaztak az ügyben, annak megvitatása nélkül.
A javaslat szerint a Kiserdő jelenleg közlekedési fejlesztésre fenntartott csücske a Pápai út mellett, a Möbelix bútoráruház mögött új besorolást kapna, és sportolási célú különleges övezetté válna. Ebből még nem derül ki, hogy mi épülne itt,
információink szerint azonban arról van szó, hogy a nemzeti uszodaépítési program keretében építenének itt tanuszodát a városnak.
Korábban több terv is készült arra, hogy Marcalvárosban uszoda épüljön, ezeket azonban eddig mindig beljebb, a városrész belsőbb részeire tervezték; míg ezen a területen korábban buszdecentrumot terveztek, ami jelenleg a városrész másik részén üzemel.
Egyébként a szavazás a bizottságban csak arról szólt, hogy a főépítész tájékoztatta a bizottságot az ebben, illetve egyéb hasonló ügyekben felettes szervektől beérkező véleményekről. Ezek a vélemények a leendő uszoda területének ügyében egyébként nem túl bíztatóak:
az Állami Főépítészi Iroda több pontban sem találta megfelelőnek a tervet, első sorban azért, mert ugyan az övezeti besorolás alapján közlekedési fejlesztésre kerülhetne sor a területen, valójában egy erősen fásult részről van szó, ami a Kiserdő integráns része.
Citálták, hogy a Dézsi-féle változtatási tilalom elvi célja éppen a zöldterületek növelése, ezzel szemben ez egy olyan övezeti átsorolás lenne, ami egy kéthektáros erdőt tüntetne el a városból; ehhez képest adataik szerint számos olyan terület van a városban, ahol üvezeti átsorolás nélkül is meg lehetne építeni ezt a beruházást. Azt is idézték, hogy a város deklarált célja a Kiserdő zöldterületként való megőrzése, ezzel is szembemegy a terv szerintük.
Az elmúlt időszakban ez a második fejlesztési terv, ami zöldterületeket venne el Marcalvárosban: pár hete mutatta be véleményezésre Dézsi polgármester a terveket, amelyek alapján a zöldterületek rovására hoznának létre murvás parkolókat Marcal I-en és Marcal II-n is.