Ausztrál kutatók még 2010-ben fedeztek fel egy 93 millió éves őskrokodilt az országban. A maradványokat azóta több módszerrel vizsgálták, most éppen a krokodil fosszilizált gyomrát vizsgálták újfajta technoloógiával. A New England-i Egyetem kutatói így képesek voltak feltárni azt, hogy az őshüllő mit evetta halála előtti pillanataiban.
A kutatás végére aztán kiderült, hogy az őskroki egy fiatal dínót is magába tömött, mielőtt meghalt.
A krokodilt Confractosuchus sauroktonos névre keresztelték, ami nagyjából összetört dinoszaurusz evő krokodilt jelent. A nevét arról kapta, hogy a maradványait több darabban találták meg egy nagyobb szikladarabban. A krokodil 2 és 2,5 méter közötti hosszal büszkélkedhetett, a halála után valószínűleg egy folyó, vagy tó aljára süllyedt, írják a Godwana Research című tudományos folyóiratban publikált kutatásban.
A krokodilt pont emiatt találták meg ilyen jó állapotban, mivel az iszap segített megőrizni a maradványait. A krokodil gyomra is ezért maradt viszonylag épen, a fosszilizált maradványokban egy nagyjából csirke nagyságú dínó csontjait fedezték fel a kutatók, de azt, hogy pontosan milyen dínóról van szó, egyelőre nem tudták azonosítani a szakértők.
A kutatóknak egy, a neutronok segítségével működő technológiával sikerült betekintés nyerniük a krokodil megkövült gyomrába, így találtak rá a maradványokra. A gyomrot még továbbra is egyben tartják, tehát szabad szemmel még senki sem látta a dínócsontokat, amelyeket a korokdil maradványa rejt.
A kutatók szerint egyébként a krokodillal nagy valószínűség szerint egy hatalmas áradás végezhetett, ami pillanatok alatt iszappal temette be az állatot. Az őskrokodil ebből pedig már nem tudott kiszabadulni, ez okozhatta a vesztét.