Ungár: A kormány a legrosszabb munkáltató

Farkas Bazsi 2022-02-06 15:23:00
Miközben a köztisztviselők sokszor megalázóan alacsony bérért dolgoznak, a kormány a saját maga által vállalt kötelezettségeknek sem  tesz eleget - írja közleményében a képviselő.

A Közalkalmazottak Érdekegyeztető Fóruma (KÉF) 2020-ban mindössze egy ülést tartott, 2021-ban pedig egyet sem – annak ellenére, hogy a szakszervezetek szabályosan kezdeményezték az ülés összehívását májusban - írja Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében.

A kormány, ahogy a szociális szférában dolgozókat, a védőnők és a pedagógusok mellett a közigazgatásban dolgozókat sem becsüli meg, még annyira sem, hogy legalább tárgyaljon az érdekképviseleti szervezeteivel. Nem csoda, hogy a magyar közigazgatás személyi állománya egyre jobban elbizonytalanodik, nő a kiszolgáltatottságtól való félelem.

Magyarországon immár 14 éve 38 650 forint az önkormányzati köztisztviselők illetményalapja. A szakszervezet adatai szerint még mindig 3000 tisztségviselő dolgozik olyan önkormányzatokban, ahol nem tudják ettől eltéríteni az illetmény alapot, függetlenül az életkortól és a diplomától még mindig bérminimumot keresnek.

A kormány újra és újra bebizonyítja, hogy az állam a legrosszabb munkáltató.  Ez a helyzet abszurd és fenntarthatatlan, ezért is szorgalmazza jó ideje az LMP – Magyarország Zöld Pártja a diplomás bérminimum bevezetését.

Látni kell viszont, hogy az Orbán-kormány a jelek szerint nem akarja ezt az elfogadhatatlan helyzetet feloldani, vagyis nem képes a feladata ellátására.  A közalkalmazottak és köztisztviselők helyzetének rendezése sürgető feladat, az egyik olyan, amelyet az április választások után felálló új, Egységben Magyarországért kormánynak az elsők között kell megoldania.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.