Nyilvánossá váltak az országgyűlési képviselők idei vagyonnyilatkozatai, mi pedig a tavalyi évhez hasonlóan most is összevetettük a győri képviselők friss adatsorát a tavalyival. Tudni kell, hogy jelen formájában a vagyonnyilatkozati rendszer nem feltétlenül ad sok információt, hiszen például a képviselők rokonainak vagyonáról nem tudunk képet alkotni, mivel azok nem nyilvánosak.
Idén is elmondhatjuk, hogy mindkét képviselő lépett egyet előre.
Simon Róbert Balázs ingatlanvagyonában nem állt be változás, továbbra is egy győri családi ház, egy szintén győri lakás van a szabadhegyi illetőségű képviselő, nevén.
Új autót vásárolt azonban a képviselő, az Opel Mokkát tavaly egy 2020-as évjáratú Audi Q3-ra cserélte, amiből a legolcsóbb 11 millió forintba kerül, a legdrágább pedig 33 millióba.
Megtakarításai között egy egymillió forintos életbiztosítást, illetve takarékbetétben elhelyezve 9 millió forintot találunk, ami 2,5 millió forinttal több, mint amennyit tavaly jegyzett ebben rubrikában a képviselő. Csökkent a magánszemélyekkel kapcsolatban fennálló tartozása: ez tavaly még 2 millió forint volt, mostanra viszont visszafizette a tartozását. Képviselői állása mellett Simon az egyetemen is oktat, félévente 54 ezer forintot kap ezért. Gazdasági társaságban nincs részesedése.
Összességében tehát a havonta nagyjából 1,8 milliót forintot kereső Simon vásárolt egy minimum 11 milliós autót, kifizetett egy 2 millió forintos tartozást, illetve növelte a megtakarításait 2,5 millió forinttal a tavalyi évben.
Kara Ákos növelte az ingatlanvagyonát: nevén több kisebb-nagyobb nyúli és győrújbaráti ingatlan, földterület és erdő van, illetve egy győri lakás. Tavaly ezek mellé egy 37 négyzetméteres pincét is vásárolt Nyúlon. Skoda márkájú autóját nem cserélte,
állampapírban lévő megtakarítását azonban 17 millió forintról 32,5 millió forintra növelte, tehát 15,5 milliót tudott elrakni.
Takarékbetétben továbbra is 2,6 millió forinttal rendelkezik a képviselő.
Kara Ákos tavaly Simon Róberthez hasonlóan törlesztette saját tartozását: ebben a rubrikában a tavalyi, 2020-re vonatkozó bevallásban 5,6 millió forint szerepelt, de most már csak 2,6 millió forinttal tartozik a képviselő, aki az ITM miniszteri biztosaként képviselői fizetésén felül további 1,4 millió forintot keres havonta, és még az egyetemen is van szakértői pozíciója, amiért 126 ezer forintot kap havonta. Gazdasági társaságban nincs részesedése.