Hosszabb írást közöl az Index a hazai irodalmi folyóiratok helyzetéről. A cikk beszámol arról, hogy az elmúlt időszakban jelentősen átalakult a folyóiratok támogatási rendszere, és a Petőfi irodalmi Ügynökség elkezdett azon dolgozni, hogy feltámassza a lapokat. Az áttekintésbe bekerültek olyan online (pl. Litera), illetve hagyományos folyóiratok is, amelyek között a békéscsabai Bárka, a debreceni Alföld, a kecskeméti Forrás, vagy a hévízi Hévíz, amelynek egyik szerkesztője a szombathelyi születésű Fehér Renátó.
A cikk nem szól a szombathelyi Életünk című folyóiratról, pedig az 1963-ban alapított lap a nemrég elhunyt Pete György főszerkesztői időszakában (1977-től 1999-ig), különösen a rendszerváltás környékén meghatározó jelentőségű, országosan jegyzett kiadvány és egyben műhely volt. Ebből a különleges pozícióból sikerült odáig jutni, hogy egy hazai helyzetképet feltáró anyagba úgy tűnik már nem fér bele az Életünk. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Index cikkbe azok a folyóiratok kerültek csak be, amik válaszoltak a megkeresésre. Azt nem derül ki, hogy az Életünk kimaradásának az az oka, mert nem keresték meg, vagy azért, mert nem reagáltak a megkeresésre. Ha az első igaz, az azt jeleneti, hogy tényleg nem jegyzik már a lapot, ha pedig nem válaszoltak az Indexnek az pedig annak a jele, hogy nincs igazán gazdája.
A folyóirat jelenleg a Berzsenyi Dániel Könyvtár fenntartásában működik, főszerkesztője 2004-től Alexa Károly. A 76 éves irodalomtörténész, kritikus a Wikipédia oldala szerint előbb az MSZMP tagja, volt, majd a Magyar Demokrata Fórum egyik alapítója lett. Jobboldali meggyőződése mind a mai napig megmaradt, és folyamatosan kényszert érez magában, hogy a NER-hez fűződő lojalitása iránt senkinek se legyen kétsége. Pár éve a Pesti Srácok egyik műsorában arról beszélt, hogy egész Európában Orbán Viktor látja legjobban a történelem és a politika alakulását, majd később hozzátette, hogy „az Orbán által képviselt politika és politikai súly győzedelmeskedhet a perverzióba hajló nyugati libsikkel szemben, és szép jövőt biztosíthat.” Nem kell túlságosan sokat keresgélni, hogy ennél is erősebb írásaira akadjunk, amelyeket a Magyar Hírlapban, vagy például a Magyar Időkben közölt. Alexa a hazai baloldal szereplőiről a következőket gondolja: „olyan politika letéteményesei ők, amelyben egyaránt kedvét lelte volna Sztálin és Trockij.”
Nos, ehhez a baloldalhoz tartozó szombathelyi városvezetés 2019 óta hagyta pozíciójában dolgozni Alexát, aki azóta is rendületlenül biztosítja a felületet a kormányközeli szerzőknek, vagy ad teret a Magyar Demokrata Fórum történetét bemutató írásoknak a szombathelyi irodalmi folyóiratban.
Az Életünk, mint számos más irodalmi, művészeti folyóirat lehetne persze izgalmas is, azonban jelenleg úgy tűnik a kívülálló számára, hogy jelenleg régi MDF-es, mára Orbánhű értelmiségiek kifizetőhelye, amelyet, mint azt az Index cikk is mutatja, már alig páran jegyeznek.