Külön osztály kezeli a lakossági panaszokat a győri városházán

Pintér Bence 2022-01-25 11:17:16
Rövid közgyűlést tartottak Győrben.

Szellős, rövid napirenddel ült össze január 25-én a győri közgyűlés, fél óra alatt vége is volt az egésznek – hozzájön persze ehhez, hogy több kérdésben rendkívüli közgyűlés tartottak már a hónapban.

A közgyűlés először az építési szabályzatot módosította két terület tekintetében. Ezután új felügyelőbizottsági tagot választottak a Győr-Szolba, a munkavállalókat képviselő személyt cserélték le: Tóth Viktória Mária helyett Stangl Sándor lett a városüzemeltetési cég felügyelőbizottsági tagja.

A harmadik napirendi pont a Győr egészségképéről szóló anyag elfogadása, illetve ezzel összefüggésben az egészségfejlesztési terv elfogadása volt. Dr. Pergel Elza (Fidesz) alpolgármester elmondta: kiváló és nagyszerű anyag készült, de ennek csak akkor van jelentősége, ha ezt komolyan veszik és megvalósítják. Pergel Elza szerint óriási szerepe van az egészség megőrzésének.

Kiemelte a háziorvosi ellátás problémáit, mivel a háziorvosok Győrben nem fiatalok, és egyenlőtlenül terheltek, a körzetek újrafelosztásán gondolkodik a város.

Laczkovics-Takács Tímea (Fidesz) kiemelte, hogy az anyagban városrészekre vonatkozó adatok is vannak, amelyek sokban segítik a helyi képviselők munkáját is. Bárány István (független) arról beszélt, hogy akkor lesz igazán fontos az anyag, ha azt a gyakorlatban is megvalósítják. Kiemelte: az anyagban ismertetett felmérésben a tömegközlekedéssel és a köztisztasággal kapcsolatban a legelégedetlenebbek az emberek.

Létrejött a panasziroda

A közgyűlés döntésének értelmében létrejött a panasziroda, amiről a polgármester korábban beszélt a rádióban.

Az új városházi osztály neve Lakossági Kapcsolattartó Osztály lesz, ami közvetlenül a jegyző felügyelete alatt áll majd.

Emelkedett aztán a korábbiakban ismertetett módon, központi törvénymódosulás alapján a polgármester és az alpolgármesterek fizetése. Dézsi polgármester fizetése bruttó 1,3 millió, az alpolgármestereké 1 millió 170 ezer forint lesz havonta.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.