Emelkedik Győrben a polgármester és az alpolgármesterek fizetése

Pintér Bence 2022-01-18 16:24:05
Dézsi fizetése bruttó 1,3 millió lesz, az alpolgármestereké 1 millió 170 ezer.

A központi szabályozás szerint változik a városvezetők fizetése Győrben is:

Dézsi Csaba András polgármester illetményét január 1-jétől havi bruttó 1,3 millió forintban állapították meg,

az idegennyelv-tudási pótlékát pedig 46.380 forintban. A városvezetőnek emellett még havonta bruttó 195 ezer forint költségtérítés jár – írja a Győri Új Szó.

Az alpolgármesterek fizetését a polgármester illetménye alapján számolják, itt is bruttó összegekről van szó. Szeles Szabolcs alpolgármester fizetése 1 millió 170 ezer forint, a nyelvvizsgapótléka pedig 28.988 forint. Pergel Elza esetében az alapbér szintén 1,17 millió forint havonta, s mindkettőjüknek jár 175.500 forint költségtérítés. Radnóti Ákos esetében is 1 millió 170 ezer forint az alapilletmény, az idegennyelv-tudási pótléka pedig 11.595 forint és ugyanúgy 175.500 forint költségtérítés jár neki, mint főállású alpolgármester.

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.