Panaszkodnál? Panaszirodát hoznak létre Győrben

Farkas Bazsi 2022-01-20 08:38:00
Erről Dézsi Csaba András beszélt a rádióban, ahogy arról is, hogy a gáz- és a villanyár emelkedése csupán tőzsdei manipuláció.

Sikerült megegyezni a gázszolgáltatóval, az MVM-mel, így sokkal-sokkal alacsonyabb áron jutnak majd gázhoz a győri intézmények, mint az az előrejelzések szerint történt volna - jelentett be a ma reggeli rádióinterjújában Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) Győr polgármestere. A város első embere hozzátette, hogy szerinte tőzsdei manipuláció zajlik, mind a gázáremelés, mind pedig a villanyáremelés tekintetében.

Gáz az van. Az oroszok még sosem sosem szállítottak annyi gázt, mint most. Ez is mutatja, hogy nagyon csúnya és rossz emberek manipulálják az energia árát - fogalmazott.

A polgármester arra is kitért, hogy szűk esztendő következik, így egy szoros gazdálkodásra állnak át. Az intézmények nagyjából ugyanannyi pénzből tudnak majd gazdálkodni, mint tavaly. 

Többet senki nem fog kapni

– összegzett Dézsi.

A polgármester beszélt a GYHG-ről is. Mint mondta a céget kiemelték abból a katyvaszból, amiben a Győr-Szolban volt, így átláthatóbb lett a működése és a győri köztisztaság is javult.

Panaszirodát nyit az önkormányzat 

– jelentette be Dézsi. Egy 3 főből álló iroda fogja fogadni a győriek panaszait, akik aztán forródróton értesítik majd a szakembereket.

A politikus beszélt balesetéről is, egy bepunnyadt virágot dobott ki és a vázát szerette volna kimosni, ami eltört és elvágta a középső ujját. 

A bekötött ujjas fotója aztán hamar mém lett, ám akinek humorérzéke nincsen azt megette a fene - mondta Dézsi.

A polgármester beszélt még a koronavírus elleni oltás fontosságáról, a fake news kapcsán felmerült közelgő választások kapcsán pedig elmondta, hogy a győriek elsősorban békét szeretnének. 

Mint arról korábban beszámoltunk, megújul a Grabo-sátor. Hallgatoi kérdésre a polgármester elmondta: a mögötte fekvő területen peldaul parkolókat alakíthatnak ki, esetleg dedikált kisteherautó-parkolókat, hogy ezek ne a lakótelepen foglalják a helyet. De nincs még végleges döntés a szerinte értékes terület sorsáról.

Szólj hozzá!

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.