600 milliót kapott a Győr-Szol a gázszámlára

Pintér Bence 2022-01-20 09:43:00
Megszavazta a Győr-Szolnak nyújtandó tagi kölcsönt a győri közgyűlés, a Győr Projektnél is változások jönnek.

Ismét váratlan rendkívüli közgyűlést hívtak össze Győrben csütörtök reggelre:

a képviselők ezúttal 600 millió forint tagi kölcsönt szavaztak meg a gázárválság miatt is nehéz helyzetbe került Győr-Szolnak, amelyből a gázszerződés első részletét rendezi a cég.

Az ülésen Glázer Tímea (DK) szólalt fel, aki arról érdeklődött, hogy mi a garancia rá, hogy ezt, illetve a Győr-Szol számára korábban az Ipari Park Zrt.-nek adott, szintén 600 milliós kölcsönt vissza fogja kapni a város, illetve az önkormányzati tulajdonú cég, de érdemi választ nem kapott a kérdésben.

Ezen felül a Győr-Projekt Kft. alapító okiratát módosították: a céget elvileg 2025-ig vezető Herceg Sándor Ottó mellé még két ügyvezetőt tettek, a Győr-Szol gazdasági igazgatóját, Cséby Gabriellát és Nagy Gergely Lászlót. Ez azért is érdekes, mert

a céget a gyakorlatban eddig sem a GYHG vezetését tavalyelőtt átevő, azóta arról leköszönő Herceg irányította, hanem Hajtó Péter fideszes képviselő, aki értesüléseink szerint a napirendi pont megszavazása előtt kivonult a teremből.

Jövő kedden rendes közgyűlést is tartanak a városházán.

Szólj hozzá!

Csak néma csönd jött válaszul a sárvári fideszes önkormányzati képviselőktől, amikor azt kérdezték tőlük: Kinek van még köze a bucsui Magyar Péter választási indulásához?

Nemrég Varga Károly fideszes önkormányzati képviselő lapunknak vallotta be, hogy ő is gyűjtött ajánlásokat a TISZA miniszterelnökével azonos nevű jelöltnek.

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.