Ki kellett tolni a Szombathely-Balogunyom közötti kerékpárút tenderének határidejét

Bazsó Bálint 2022-01-11 16:02:00
Az okát nem tudni.

Ahogyan arról december elején beszámoltunk, nehéz szülés után végre megjelent kiírták a régóta húzódó Szombathely és Balogunyom közötti kerékpárút építéséről szóló közbeszerzési felhívást.

A komoly politikai vihart kavart projektre egy hónapig lehetett jelentkezni, ám a határidő lejárta előtt két nappal a kiíró szombathelyi önkormányzat úgy döntött, hogy január 20-ig hosszabbítja meg a határidőt.

A döntés okát nem részletezték.

A leendő nyertes feladata lesz az uniós támogatásból épülő 2308 méter hosszú aszfaltcsík kivitelezése. Az összefüggő kerékpárút építése nem osztható részekre.

Hende vagy Czeglédy lesz a kerékpározók megmentője Szombathely és Balogunyom között?

Legutóbb két napja írtunk arról, hogy 70 millió forint hiányzik még ahhoz a kerékpárúthoz, amit Szombathely és Balogunyom közé terveznek építeni. Ugyan 2020 óta már rendelkezésre áll több mint 200 millió forint, de mire a projekt eljutott a közbeszerzés kiírásához, ennyivel drágult a becsült kivitelezés.

A kerékpárutat a Petőfi telepi Halastó utcától indul, majd a temető mellett elhaladva lesz párhuzamos az 86-os főúttal.

A nyomvonalat új tervezték meg, hogy ne kelljen az életveszélyes 86-os főúton keresztben áttekerni.

A tervezett aszfaltcsík keresztezi majd a Szombathely-Szentgotthárd vasútvonalat. Az átjárónál a Vas Megyei Kormányhivatal Határozata alapján a kerékpárosok részére fénysorompóval kiegészített félsorompós biztosítást kell kiépíteni.

Ahogy arról korábban írtunk, komoly háborút robbantott ki, hogy végül is kinek a feladata a megnövekedett költségekhez előteremteni a többletforrást.

Érdekes egybeesés, hogy hétfőn a Szombathely-Vép közötti kerékpárút megépítésére kiírt tender határidejét is ki kellett tolni.

Egyelőre nem találtak kivitelezőt a Szombathely-Vép kerékpárút megépítésére

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent kiírás szerint egy héttel, január 18-ig hosszabbították meg a Szombathely-Vép közötti kerékpárút megépítésére kiírt tendert. A csúszás okát nem közölték. Ahogyan arról tavaly decemberben beszámoltunk: a másfél kilométer hosszú, uniós támogatásból épülő kerékpárút összefüggő, folyamatos nyomvonal lesz, a kivitelezés munkamenete pedig nem osztható részekre, azaz egyszerre fog megépülni.

A döntés okát itt sem lehet tudni. Az 1718 méter hosszú kerékpárút a Vépi út és a 87-es számú főút körforgalmú csomópont meglévő kerékpárútjától indul majd, és a Vép közigazgatási határáig tart majd.

Szólj hozzá!

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.

Mélyponton van Győrben a Fidesz, Pintér Bence nagy fölénnyel vezet

Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.