70 millió forint hiányzik a Szombathely-Balogunyom kerékpárúthoz

Farkas Bazsi 2021-11-01 13:28:00
A pénzt a szombathelyi önkormányzatnak kéne beletenni a projektbe, de a városnak nincs pénze.

Hogyan áll a Szombathely-Balogunyom kerékpárút? - tette fel a kérdést a múlt heti szombathelyi közgyűlésen Czeglédy Csaba (Független) önkormányzati képviselő. 

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester válaszában arról beszélt, hogy kiírásra került a kivitelezés a közbeszerzése, a megvalósításhoz azonban kell Szombathelytől is 70 millió forint, amit a város nem fog tudni kifizetni.

Nemény lehetséges megoldásként arról beszélt, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztériumhoz fordultak, de Hende Csabának (Fidesz-KDNP), a térség országgyűlési képviselőjének nem sikerült kilobbizni az összeget. 

Azt is kérték, hogy a Modern Városok Programban bentmaradt pénzből hadd fizessék ki az önrészt, ám a város ehhez sem kapott engedélyt. 

Szólj hozzá!

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.

Patkánymérget találtak egyes HiPP bébiételekben Ausztriában - fokozott óvatosságra int a Nébih

Az érintett termékeket több országban is lefoglalták, a magyarországi gyártás nem érintett.

MÁV: Gázolás történt a győri fővonalon – késnek a vonatok

A baleset miatt egy vágányon halad a forgalom Győr és Győrszentiván között.

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.