Czeglédy: Kóborék azért is pénzt kérnek, hogy megszavazzák a Haladásban a tőkeemelést

Farkas Bazsi 2021-12-19 18:53:48
Két hónapja húzódik a szombathelyi focicsapatnál a hatalomátvétel, úgy tűnik patthelyzet alakult ki.

Hülyének vagyunk nézve Haladás témában! - jelentette ki Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő pénteken a közgyűlés utáni sajtótájékoztatón. A politikus kifejtette, hogy bár az októberi közgyűlés megszavazta, hogy a csapatot működtető gazdasági társaságban végbemehessen a tőkeemelés, azt azóta sem hajtották végre.

A tulajdonosok között veszekedés van hónapok óta, a klubban tartozás van a játékosok felé. Múlt héten pénteken kaptak némi pénzt, ekkor ugyanis a tulajdonosok érzékelték, hogy baj lesz ha valami nem csepegtetnek a focisták felé, valamennyi pénzt így összekapartak - mondta Czeglédy.

Fotó: Farkas Bazsi

A politikus ezzel folytatta: Jelen pillanatban a többségi tulajdonos az Illés Sportalapítvány, ennek vezetője

Kóbor László jelen pillanatban azért is pénzt kér, hogy megszavazza azt a tőkeemlést,

amivel a többségi tulajdon tőlük a Haladás Marketing Kft.-hez, vagyis Homlok Zsolthoz kerülne. Ezzel az egész történettel az a baj, hogy ha gondok lesznek a csapatnál, akkor előbb utóbb a városlakók a városvezetés felelősségét fogják keresni. Ezért tettem azt a javaslatot - amit  közgyűlés el is fogadott -, hogy a csapat tőkeemelését ne lehessen a végtelenségig húzni, hanem legkésőbb 2022 január 31-ig véghez kelljen vinni.

Ahogy arról korábban írtunk, a Haladás NB II-es labdarúgó csapatát működtető Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft.-ben a jelenlegi 8,54%-os tulajdonrészét megemelné 88,74%-ra, oly módon, hogy 35 és fél millió forinttal tőkemelést hajtana végre. A pénzt a Vasútvill Kft. tenné bele a cégbe, a Vasútvill mögött pedig a Kft. nyilatkozata alapján Homlok Zsolt áll. 

Hogy, enyhén szólva döcögve megy a Haladásnál a tulajdonviszonyok átrendeződése, azt nemrég maga Séllei Árpád, ügyvezető is elismerte a csapat hivatalos weblapjának adott évértékelésében:

Zajlanak a tárgyalások, remélem minél előbb megoldódik a tulajdonosi szerkezet átrendeződése, ami egy nagyobb mozgásteret biztosít a klubnak és remélhetőleg sokkal jobb világunk lesz.(...)

Kerestük Sélleit, hogy megkérdezhessük valóban tartozások vannak-e a játékosok felé, ám az ügyvezetőt nem értük el. A kérdés azért is érdekes, mert a klubvezető nemrég maga nyilatkozta le, hogy körvonalazódik egy külföldi edzőtábor. Az pedig enyhén szólva is érdekes lenne, hogy külföldre utazik a csapat akkor, amikor a játékosok felé továbbra is fennálló tartozások vannak. 

Szólj hozzá!

Mit tudhatnak a celofán tasakok és a ruhacímkék, ami kihagyhatatlan?

Kifejezetten jó hírünk van azok számára, akik szeretik a hatékony megoldásokat előnyökkel fűszerezve. Ebben a cikkben mutatunk két olyan terméket is, amik mindezeknek megfelelnek és szinte mindennaposak a kereskedelem világában.

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.