Múlt héten megírtuk, hogy a győri városi könyvtár rendezvénytermében Dézsi Csaba Andrást és feleségét ábrázoló festmény látható más művek között.
Melyet rögvest alapos esztétikai vizsgálatnak vetettünk alá.
A hét műtárgya: festmény Dézsi Csaba Andrásról és feleségéről a győri városi könyvtárban
Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára rendezvénytermében járván, ebbe az alkotásba ütközött igényes művészetre éhező szemünk: Fotó: Papp László Tamás Műfajilag a „művész a műalkotásban" szószerkezettel tudnánk leírni a Dézsi Csaba Andrást és feleségét ábrázoló képet, melynek alkotója géniuszi magasságokban szárnyaló tehetséggel ábrázolja a házaspárt.
A győri polgármester édesapjának felesége, D. Beöthy Hajnalka festményeiből és a 2. Nemzetközi Virtuális Jeltánc Művészeti Pályázat műveiből szintén múlt héten nyílt kiállítás ugyanott.
Horváth Sándor Domonkos könyvtárigazgató és D. Beöthy Hajnalka nyitotta meg a rendezvényt.
A már múlt hét kedd este is látható festmények közül, szerdai cikkünk után, csütörtökre egy már biztosan hiányzott: a városvezetőt és házastársát ábrázoló mű.
Az érdeklődők tehát a polgármestert és házastársát ábrázoló műalkotást már csak riportunkban láthatták.
Dézsi Csaba András nem volt ott a megnyitó rendezvényen, de akkori értesülésünk szerint később tartottak a könyvtárban a kiállítás apropóján egy zártkörű rendezvényt, melynek részvevői között állítólag a polgármester is ott volt.
Akkori műelemzésünkben a „művész a műalkotásban” szószerkezettel tudtuk leírni a Dézsi Csaba Andrást és feleségét ábrázoló képet, melynek alkotója géniuszi magasságokban szárnyaló tehetséggel ábrázolja a házaspárt.
Na, de hová tűnt a festmény?
– kérdezte több olvasónk is.
Mint kiderült, kalandos sorsú alkotás ezúttal az Erzsébet-liget étterem falán bukkant fel. S a közeg, ahová került, rögvest installációvá avatta.
„A szellem napvilága"
– ez a költői jelzős szerkezet ugrik be, látva a gasztronómiai rendeltetésű kiállítóteret.
Ugyanis mennyezetről lelógó izzókábelek metszik újra és újra át a műtárgy előtti látómezőt. Az izzólámpa erejének szimbolizálásával jelenítve meg alkotó és modell egymásra átsugárzó zsenialitását.
Ettől rögtön bennünk is felvillan a kreatív zsenilámpa, hogy lehetne zeneileg fokozni ecsetvászon és lámpafény kettősét.
A villanyfény diadalát zengő Vill-Korr-himnusszal, melyet sajnos nem tudunk itt prezentálni, mert a róla fennmaradt híradások dacára úgy eltűnt a világhálóról, mint a festmény cikkünk után a városi könyvtárból.
De erre nincs is szükség, hiszen egész Győr ismerheti a fülbemászó muzsikát, amely így kezdődik:
„Őskor, ókor, újkor, Vill-Korr...”
És a Komár László rajongóknak egy igazi csemege, hogy elfeledett, apokrif, eddig sosem hallott dal az egyik. Őszintén sajnálom, kevés vagyok feldolgozni ezt az élményt
– írta róla hajdan a 444.
Örülünk, hogy a festmény nem jutott a dal sorsára, s egyéb műalkotások társaságában élvezheti, aki arra jár.
Mi több, ha leül, szó szerint a művészet asztaltársaságában ebédelhet:
S hogy milyen ízlelőbimbó-borzongató élmények várnak a művészeti látvány után az Erzsébet-liget étteremben, azt megtudhatják étteremkritikánkból, hisz ott csapott le először az Ugytudjuk-gasztrokommandó.
Leteszteltük a felújított győri Erzsébet-liget éttermet
A Szent Imre-templom és a kórházi rendelőintézet között elterülő zöldövezet közepén álló étterem korábban nem így nézett ki. Aki kíváncsi rá, hogyan festett régebben, vagy csak egyszerűen nosztalgiázna, itt talál róla fotókat. Erzsébet Liget Vendéglő - Győr, Erzsébet-liget - Pontos elérhetőségek, nyitvatartás, képek, vélemények - Etterem.hu Egy biztos: mind az étterem külső és belső része, mind az ott felszolgált ételek hagyományosabbak voltak a jelenlegi kínálatnál.
A kreativitás szinte minden asztalnál jelen van.
Itt például egy, láthatóan Santa Claus tulajdonában álló pickup-makettel kedveskednek a vendégeknek.
Mi csak egyet nem értünk.
A Mikulás miért nem a városvezető arcvonásait jeleníti meg?
Hisz az oly nagy siker volt tavaly is.
Az étteremről mindenesetre elmondhatjuk...
...hogy durván berobbantották az ünnep előérzetét.