A megnyitón már nem volt ott a Dézsi Csaba Andrást és feleségét ábrázoló festmény a győri városi könyvtár kiállításán

Papp László Tamás 2021-11-18 19:59:00
Az intézmény rendezvénytermében egyéb művek között a polgármester édesapjának felesége festészeti munkásságát is láthatjuk.

Tegnap megírtuk, hogy a városi könyvtár rendezvénytermében Dézsi Csaba Andrást és feleségét ábrázoló festmény látható más művek között.

A hét műtárgya: festmény Dézsi Csaba Andrásról és feleségéről a győri városi könyvtárban

Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtára rendezvénytermében járván, ebbe az alkotásba ütközött igényes művészetre éhező szemünk: Fotó: Papp László Tamás Műfajilag a „művész a műalkotásban" szószerkezettel tudnánk leírni a Dézsi Csaba Andrást és feleségét ábrázoló képet, melynek alkotója géniuszi magasságokban szárnyaló tehetséggel ábrázolja a házaspárt.

A győri polgármester édesapjának felesége, D. Beöthy Hajnalka festményeiből és a 2. Nemzetközi Virtuális Jeltánc Művészeti Pályázat műveiből ma nyílt kiállítás ugyanott.

Horváth Sándor Domokos könyvtárigazgató és D. Beöthy Hajnalka nyitotta meg a rendezvényt.

Fotó: Papp László Tamás

Az ezt követő műsorban a jeltánc megteremtője, Napsugár Anna is közreműködött.

Jeltánc a győri városi könyvtárban

A jeltáncot a fogyatékkal élő, siket emberek számára találta ki Napsugár Anna, fotóriporter, dalszövegíró, aki maga is siket és mozgássérült.

A jeltánc - mint itt írják - ma már hivatalosan is elismert, szakvizsgával rendelkező műfaj, gyógyító hatású táncművészet, amely segít lebontani a fogyatékossággal élők és az egészséges társadalom közötti falakat.

A már kedd este is látható festmények közül egy biztosan hiányzik: a városvezetőt és házastársát ábrázoló mű helyére ez az alkotás került:

Fotó: Papp László Tamás

Az érdeklődők tehát a polgármestert és házastársát ábrázoló műalkotást nem láthatták, de a jeltáncműsor után további zenei produkciót is megtekinthettek.

Fotó: Papp László Tamás

Aki lemaradt az eseményről, itt nézheti meg az ott készült további fotóinkat.

Fotók: Papp László Tamás

 

Dézsi Csaba András nem volt ott a rendezvényen, de értesülésünk szerint a hétvégén tartanak a könyvtárban a kiállítás apropóján egy zártkörű rendezvényt, ahol a városvezető is jelen lesz.

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.