A költözködéssel nem csak a megszokott bútorcipelés, és a folyamatos be- majd kicsomagolás jár. A különböző szolgáltatókkal is el kell számolni, le kell olvasni, hogy aztán iktathassák és kötözhessék a dolgaikat.
Az internetet viszont elviekben egyszerű tovább vinni: a régi címen ki-, az új címen pedig bekapcsolják a szolgáltatást.
Kivéve, hogy mondjuk 10 évvel ezelőtt valaki nem fizette rendesen a netszámlát; ilyenkor az új lakón élvezkedik a szolgáltató.
Én anno még a UPC-nél kötöttem meg a szerződésemet, egy sima 300 Mbit-es csomag, szigorúan TV és vezetékes telefon nélkül. Nem is volt semmi bajom, nem akadozott vagy szakadt meg az internet. Sőt, még akkor sem volt gondom vele, amikor az egész cég beleolvadt a Vodafone-ba. Most viszont az egyik lakótelepi tömbházból egy másik lakótelepi tömbházba költöztetném át a szolgáltatást.
Bújom a szolgáltató weboldalát, de csak nem találok olyan internetes menüpontot, ahol az áthelyezést meg tudom rendelni online. Marad a telefonos ügyfélszolgálat, és 10-15 perc zenehallgatás után felveszi a kagylót egy ember. Elmondom, mit szeretnék, beazonosít, elmondom a születési dátumomat, lakcímemet, édesanyám unokatestvérének a párjának a régi szobatársának a nevét. Megvagyok a gépen, régi cím, új cím.
Egy kis türelmet kérek
- hangzik el a baljós kérés, ami után 10 percig újból csak zenét hallok. Érzem, baj lesz.
Amint újból beleszól a kissé bizonytalan hölgy a telefonba, elmondja, hogy nagyon sajnálja, de ezen a címen a gép nem engedi, hogy szolgáltatást indítsanak.
Ugyanis 10 évvel ezelőtt valaki nem fizette rendesen az internetszámlát. Beszarás.
Kérdezem, hogy de ehhez nekem mi közöm van, ki van építve a hálózat a lépcsőházban, és fizetni szeretnék a szolgáltatásért. De az ügyfélszolgálatos nem sokat tehet.
Továbbítom kivizsgálásra az ügyet. 30 napon belül visszaszólunk, mi van
- ez a maximum, amit ki tudok csikarni a vonal túloldalán ülőből. Panaszt teszek a weboldalon, írásban. De lehet, hogy inkább kézzel kéne levelet ínom, és tértivevénnyel feladnom. Akkor majd hátha lesz belőle valami.
2021, Magyarország, és a digitális jövő...
Borítókép: Istockphoto