A Magyar Hang értesülései szerint, bár több beadvány is érkezett, Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos éppen szabadságát tölti, így majd csak augusztus 3-a után dönt egy esetleges vizsgálat megindításáról.
"Egyelőre várom a fejleményeket, augusztus 3-án térek vissza a szabadságomról és akkor döntök egy esetleges vizsgálat megindításáról" – mondta a lapnak a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke a lehallgatási botránnyal kapcsolatban.
Az Európai Bizottság és az ENSZ is kiakadt a magyar kormány megfigyelési botránya miatt
mondta Ursula Von Der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, majd a szóvivője is a magyar megfigyelési botrányról. Az Európai Bizottság most alapos vizsgálódást tervez, hogy meggyőződjön, igazak-e a hírek, megjelent információk magyar újságírók és ellenzékinek beállított üzletemberek lehallgatásáról az NSO nevű izraeli kibercég Pegasus nevű kémprogramjával - szúrta ki a 444.hu.
Tájékoztatása szerint az ügyben több beadvány is érkezett hozzájuk, így biztosan foglalkoznak majd a botránnyal, de azt egyelőre nem tudta megmondani, pontosan milyen lépést tesznek majd.
"A mostani hírek titkos információgyűjtésre utalnak, ezt a szakszolgálat végezheti igazságügyi miniszteri vagy bírói engedély alapján" - fogalmazott, azt is megjegyezve: ha indul vizsgálat, azt biztosan meg tudják majd állapítani, hogy kaptak-e a szakszolgálatok felhatalmazást.
Szijjártó: Nem tudunk semmit a lehallgatási botrányról
közölte Szijjártó Péter a V4 országok hétfői sajtótájékoztatóján. A külügyminiszter saját bevallása szerint hétfő reggel megkérdezte az általa felügyelt Információs Hivatal főigazgatóját, aki azt mondta, hogy ebben az ügyben semmifajta együttműködés nem volt az izraeli vagy más titkosszolgálatokkal.
Mint kiderült: vizsgálati eljárás esetén, annak lefolytatására 60 napjuk lesz, míg ha hatósági eljárást, akkor 150 napjuk. Utóbbi határideje egyszer 150 nappal meghosszabbítható, így előfordulhat, hogy a vizsgálat eredményét – ha indul ilyen – majd csak a választás után lehet megismerni.