Írásbeli kérdést adott be Glázer Tímea DK-s képviselő a győri élményfürdő építésével, illetve a magáncég Rába Quelle viselt dolgaival kapcsolatban, amit a szerdai közgyűlés végén válaszolt meg Szeles Szabolcs alpolgármester. A dokumentum leginkább kikerüli a kényesebb kérdésekre adandó válaszokat, viszont felvázol egy olyan narratívát, amiről érdemes beszélgetni.
Kezdésként érdemes elővenni tavaly őszi cikkünket, ami arról szólt, hogy a város által a nyilvánosság elől féltve őrzött szerződést a végletekig kihasználva a Rába Quelle nagyon erős dotációt kapott a várostól az elmúlt években: a várostól visszakapott bérleti díjat felújítás és fejlesztés helyett leginkább olyan állagmegóvási munkákra fordította, amit a saját költségén kellett volna elvégeznie. (A cég küldött sajtóhelyreigazítást lapunknak, amit alaptalannak találtunk, ezért nem közöltük azt – ezután a cég nem próbálta peres úton érvényesíteni vélt igazát.) A Rába Quelle most részt vesz a 21,3 milliárdos fürdőfejlesztésben is, amiről korábban megírtuk, hogy nem csak önmagában tűnik nagyon drágának, de akkor is, ha összevetjük a debreceni fürdő felújításával, ahol kevesebb, mint feleennyi pénzből jóval nagyobb fürdő épült.
A Szeles Szabolcs által jegyzett dokumentum több ponton tévedéssel és csúsztatással vádolja meg Glázer Tímea beadványát, de nem túl elegánsan saját központi érvét csúsztatásra építi. Jelesül az alpolgármester érvelése szerint kényszerpályán mozog a város vezetése, mivel Balogh József idején rossz helyre álmodták meg a termálfürdőt, és akkor nem újították fel a strand medencéit, valamint a város számára előnytelen szerződést kötöttek a Rába Quellével.
Szeles alpolgármester azonban elfelejti megemlíteni azt, hogy a Rába Quellével kötött szerződést a Fidesz-frakció majdnem minden tagja megszavazta, köztük Dézsi Csaba András akkor frakcióvezető és alpolgármester, jelenleg polgármester is.
Magyarul szólva minimum fals dolog a fürdővel kapcsolatban felmerülő problémák kapcsán Balogh Józsefre és az egykori szocialista többségű közgyűlésre mutogatni, hiszen nem csak hogy a Fidesz-frakció nagy többsége is megszavazta a fejlesztést, illetve a magáncéggel kötött szerződést, de a jelenlegi polgármester alpolgármesterként is a nevét adta a fejlesztéshez.
Ugyanígy megkérdőjelezhető, hogy a fürdő saját pénzének nevezhetjük-e azokat az összegeket, amelyeket az elengedett bérleti díjból fordított nem csak értéknövelő, de állagmegóvó munkákra a fürdős cég, miközben utóbbiakat a szerződés alapján teljesen csak magánforrásból kellett volna megoldania. Közben pedig hagyták elrohadni a strandot, amelynek felújításáért úgy tűnik az akkori Fidesz sem kardoskodott eléggé.