Iparági forrásokból úgy értesültünk, hogy a Magyar Fürdőszövetség mai taggyűlésén benyújtotta lemondását a szervezet elnöke, Boros László Attila.
A Büki Gyógyfürdőt is vezető szakember pontosan három évvel ezelőtt lett a szervezet elnöke, távozásának okáról nem kaptunk tájékoztatást. Boros május 31-ével távozik a pozícióból.
Forrásunk szerint a szervezetben komoly vitát váltott ki az az év végi kormányrendelet, amenynek értelmében a Büki és a pápai Várkertfürdő tulajdonosi jogai kerültek át a Nemzeti Vagyonkezelőjétől a Magyar Turisztikai Ügynökséghez (MTÜ), amelyet egyesek iparági privatizáció előkészítéseként magyaráztak.
Távozik a Büki Gyógyfürdő Zrt. első fokon felfüggesztett börtönre ítélt gazdasági igazgatója
Dr. Bögyös Sándor a 2019. évi éves beszámoló elfogadásának napjával - várhatóan egy hónapon belül - távozik a Büki Gyógyfürdő Zrt. gazdasági igazgatói pozíciójából - írta a 24.hu-nak Boros László Attila, a cég vezérigazgatója, miután a lap tudomására jutott, hogy januárban a bíróság a vállalat gazdasági igazgatóját első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
A magyar fürdők igazi aranytojás tojó tyúkok, ezt jelzi, hogy a válság előtt, 2019-ben 5,2 milliárd forint nyereséget termeltek az önkormányzatnak, de ezen felül az idegenforgalmi adón és a turizmusban érdekelt cégek iparűzési adóján keresztül még ennél is több adóbevételhez juthattak a települések - írta korábban a G7.
Az iparági forrásunk szerint a vagyonkezelőtől a turisztikai ügynökséghez vezető út csak az első állomás, elképzelhető egy nagyobb kiszervezés, vagyis privatizáció, amely alapvetően változtatná meg a piac szerkezetét.