Megjelent a rendelet a 2020-as győri költségvetés végrehajtásáról,
amelyben a legizgalmasabb adat talán az, hogy még a nehéz, járvánnyal és központi elvonásokkal terhelt évben is 13 milliárd forint maradt Győr kasszájában.
Amelynek egy jelentős része egyébként az a maradványösszeg lehet, amelyet még a Borkai-érából örökölt a stafétát tavaly átvevő Dézsi-féle vezetés, és aminek egy jelentős részével tavaly egy kicsit csiki-csukiztak, mikor egy rövid időre átultaták két önkormányzati cég számlájára. És bár tavaly sok volt a központi elvonás és az egyéb teher a járvány miatt a polgármester szerint 18 milliárd forint került ki a kasszából, úgy tűnik, hogy mégis maradt valamennyi párnahuzatba rejtett tartalék.
Nem is kevés, ez az összeg például önmagában több, mint egy kisebb város, például a negyvenezer lelket számláló Salgótarján éves költségvetése, aminek főösszege idén egyébként 11 milliárd forint körül alakult.
A legtöbb maradvány az év nagy részében zárva tartó kulturális intézményeknél maradt,
így a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Térnél (134 millió forint), a Győri Balettnél (94 millió), a Vaskakas Bábszínháznál (52 millió) a Győri Filharmonikus Zenekarnál (100 millió) és a Győri Nemzeti Színháznál (250 millió). A dokumentum 117. oldalán lehet ezeket az adatokat böngészni.
A 2021-es eredeti költségvetés szerint ebből mintegy 8,8 milliárd forintot építettek be az idei költségvetésbe, de a most megjelent rendelet szerint még ezen felül kicsit több, mint 3,5 milliárd forint maradvány „előirányzatosítására került sor”. Ebből a 120. oldal tanúsága szerint jelentősebb, szabad összeget a városüzemeltetésre (72 millió forint), a Győr Projekt Kft. támogatására (60 millió forint) fordítanak, ezen felül 17-17 milliót kap pluszban a Győri Vízisport Egyesület fejlesztésre, illetve a Mobilis.