Dézsi polgármester: 18 milliárd forintot vontak el a város kasszájából

Pintér Bence 2021-03-05 11:28:00
Dézsi Csaba András győri polgármester az egészségügyi dolgozók új szerződése miatt a Belügyminisztériumot és az országos kórház-főigazgatót is kritizálta a GyőrPlusznak adott interjúban. Úgy fogalmazott: sokan kényszerből írták alá az új szerződést.

Ahogy az kéthetente lenni szokott, Dézsi Csaba András győri polgármester és főorvos (Fidesz) interjút adott a GyőrPlusz reggeli műsorának, amelynek elején szóba került az egészségügyi dolgozók új szerződése, melyet Győrben mintegy 10 orvos és félszáz ápoló nem írt alá – köztük a polgármester felesége sem, akivel együtt építették ki a győri kardiológiát. A polgármester szerint még nála is tapasztaltabb felesége azért nem írt alá, mert nem dolgozhattak volna egy osztályon, viszont ő a szívkatéterezéshez ért igazán.

Dézsi Csaba András úgy fogalmazott, hogy sokan „kényszerből írták alá” az új szerződést.

„Orvosoknak rendőrök ne akarják megmagyarázni, hogy mi az egészséges életmód” – utalt arra Dézsi Csaba András, hogy a Belügyminisztérium által jegyzett módosítás kötelező pihenőidőt ír elő az orvosoknak. Szerinte jobb lett volna, ha a teljes egészségügyi rendszer módosítása előtt például orvosokat is megkérdeznek arról, hogy ez az egész jó ötlet-e, „de nem akarom őket bántani, mert nyilván mindenki annyit teljesít, amennyire képes, csak ne legyen rá büszke, ha keveset”.

Jenei Zoltán országos kórház-főigazgató megjegyzései kapcsán elmondta: „égbekiáltó baromság”, hogy 5500 ember távozása az egészségügyből akár még javíthatja is az ellátást. „Kiállították két emberemet, de kilencen sokkal több esélyünk van, hogy győzzünk” – foglalta össze a problémát a főorvos-polgármester. „Próbáljuk tájékoztatni a politikusokat arról, hogy az a sikerpropaganda, amit néhányan közvetítenek a döntéshozók felé, az pusztán arról szól, hogy ők a tévedéseiket próbálják álcázni” – mondta a polgármester, aki megerősítette, hogy a kardiológia emberfeletti munkával ugyan, de működni fog.

A polgármester ezután főleg hallgatói telefonokra válaszolt, majd

a beszélgetés végén elmondta: a város kasszájából 18 milliárd forint „gurult ki” a járvány miatt hozott kormányzati elvonások kapcsán.

„Nem panaszkodni akarok, de ez 18 ezer milliárd forint, tehát nem három forintról van szó” – mondta a polgármester, aki a beszélgetés elején úgy fogalmazott: többek között azért járnak Budapestre tárgyalni, hogy pénzt kérjenek még a költségvetésbe, „több-kevesebb sikerrel”.

A teljes interjú itt hallgatható:

03.04. - Polgármesteri vizit a Győr+ Reggeliben by Győr+ Rádió

Stream 03.04. - Polgármesteri vizit a Győr+ Reggeliben by Győr+ Rádió from desktop or your mobile device

Szólj hozzá!

„Úgy fogják kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas vármegyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.