Van, ahol a könyvtáros ült be a háziorvos mellé segíteni

Bazsó Bálint 2021-04-16 18:33:16
A járvány elleni védekezés során kiváló helyi megoldások születtek.

"A magyar egészségügy az elmúlt fél évszázad legnehezebb napjait, heteit éli, az egészségügyi dolgozók soha nem látott kihívásokkal, eddig nem tapasztalt terheléssel szembesülnek nap mint nap, és ennek a helyzetnek a kezelésére egyelőre sehol a világon nincs előre megírt, a változó helyzethez alkalmazkodó szabályrendszer, amit követni lehetne"

- áll a Magyar Orvosi Kamara pénteki közleményében. Hozzátették: Ez a rendkívüli helyzet ugyanakkor hihetetlen energiákat szabadított fel, kreativitásra,  új megoldások keresésére sarkallta az egészségügyet, aminek a következtében számos intézmény kiváló helyi megoldásokkal állt elő. Megoldásokkal, amelyek javítják az ellátás minőségét és eredményességét, illetve könnyítettek a frontvonalban dolgozók mindennapjain.

"Egyes kórházakban helyi ellátásszervezési szabályok és protokollok születtek, van, ahol önkénteseknek szóló képzés indult, és van olyan intézmény, amelyik napközis felügyeletet szervezett meg a dolgozók gyermekeinek. Tudunk továbbá olyan önkormányzatokról, ahol a könyvtárosokat, múzeumi dolgozókat kirendelték a háziorvosok mellé, hogy csökkentsék az oltással kapcsolatos adminisztrációs, szervezési terheket."

Ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy ezek a helyi jó gyakorlatok általában rejtve maradnak, nincs meg a fórum, ahol közkinccsé válhatnak, hogy mások is meríthessenek ötletet belőle.

Ezért a Magyar Orvosi Kamara elnöksége elkezdi gyűjteni és nyilvánosságra hozni ezeket a helyben kialakított jó gyakorlatokat, hogy más intézmények is tudják ezzel javítani az ellátás minőségét, szervezettségét, az egészségügy dolgozóinak mindennapjait.

A Magyar Orvosi Kamara szerint korai még a nyitás

A Magyar Orvosi Kamara közleménye szerint indokolatlan egyelőre a nyitás. A szöveget teljes teredelmében közöljük: A kormány mától feloldotta a korlátozások egy részét. A Magyar Orvosi Kamara elnökségének határozott álláspontja, hogy a korlátozások feloldásának jelenleg egészségügyi, járványügyi alapon nyugvó szakmai indoka nincs. A nyitás megkezdését korainak tartjuk.

Azért, hogy ezek a jó ötletek, új megoldások minél szélesebb körben hasznosulhassanak, a Magyar Orvosi Kamara felhívást tett közzé: azt kérik, hogy aki megosztásra alkalmas jó gyakorlatról, helyi megoldásról tud, az írja meg a helyimegoldasok kukac mok pont hu e-mail címre.

"Várjuk, hogy az egészségügyi intézmények dolgozói, vezetői osszák meg az általuk kidolgozott és jól működő gyakorlatokat, az önkormányzatok, egyházi és alapítványi fenntartók osszák meg az általuk bevezetett és bevált új megoldásokat, és várjuk továbbá azt is, hogy a betegek írjanak arról, hogy az ellátás vagy az oltás során milyen olyan ötlettel, szervezési megoldással találkoztak, ami jobbá, gördülékenyebbé, informáltabbá tette az ellátást."

Szólj hozzá!

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.