A Fidesz-frakció sem vesz részt az ellenzéki pártok által kezdeményezett szerdai rendkívüli parlamenti ülésen, mondván, "nem asszisztál a baloldal oltásellenes kampányához".
A Fidesz képviselőcsoportja az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a baloldal csak arra akarja felhasználni a parlament rendkívüli ülését, hogy bizonytalanságot keltsen az emberekben a járvány elleni védekezéssel kapcsolatban. "Gyurcsányék ezt tették a védőfelszerelésekkel, a regisztrációval, és ezt teszik most az oltóanyagokkal szemben is" - tették hozzá.
A kormánypárti frakció szerint ha a baloldalra hallgattak volna, akkor fele annyi magyar sem kapta volna még meg a védőoltást mostanáig.
A közleményben arra szólítják fel a baloldalt, hogy először kérjen bocsánatot "a halálkampányáért, a sok hazugságért, a szakemberek lejáratásáért".
"Most az összefogásnak és a közös védekezésnek lenne itt az ideje, ezért nem asszisztálunk Gyurcsányék mai parlamenti hecckampányához" - szögezte le a Fidesz-frakció.
A parlament szerdán 18 órától tervezett - a "rendes" ülésnap után - egy rendkívüli ülést, amelyen a DK, az MSZP, a Jobbik, az LMP és a Párbeszéd a koronavírus-járvány kormányzati kezelését kezdeményezte megtárgyalni. A kormány szerdán közölte: nem vesz részt a rendkívüli parlamenti ülésen, mert a kezdeményezést kampányakciónak tartja.
A rendkívüli ülésen olyan napirendi pontok lesznek, mint:
"A koronavírus-járvány elleni oltások beadása kapcsán kialakult káosz megszüntetéséről"
"A gazdasági válság kezelése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről"
Hende egyébként a tegnapi plenáris ülésen részt vett, fel is szólalt.
Az MTI beszámolója szerint Hende arról beszélt, hogy a koronavírus-járvány Magyarországon is felszállóágban van, ez pedig indokolja a terjedést korlátozó gyors intézkedések szükségességét. Csökkenteni kell a koronavírusos megbetegedések számát, és újra kell indítani a gazdaságot - hangsúlyozta, ezért támogatásáról biztosította a rendkívüli jogrendet, valamint a gyors kormányzati lépések lehetőségének megteremtését.
Hende szerint ha mindenki betartja a szabályokat, együtt újra sikerülhet megfékezni a világjárvány hazai terjedését és újraindítani a gazdaságot.
A törvényjavaslat elfogadásával az Országgyűlés megerősíti a veszélyhelyzet alatt kiadott egyes kormányrendeletek újbóli hatálybaléptetését - közölte Hende Csaba, aki ezt a jogbiztonság szempontjából fontosnak nevezte.