Már tavaly februárban felvetődött annak az ötlete, hogy a Sárvári Csicsergő Óvoda fenntartását átadná a sárvári önkormányzat a Szombathelyi Egyházmegyének. Az átadást maga az egyházmegye kezdeményezte, tavaly még az volt a terv, hogy, ha a szülők megszavazzák a fenntartóváltást, akkor augusztus 31-én került volna át az egyházhoz az intézmény. Ennek viszont keresztbe tett a koronavírus-járvány, így a szavazást hosszú időre elnapolták a városban.
Nemrég aztán kiderült, hogy csendben újból napirendre került az óvoda sorsa. Egy anyuka erről a sárvári ellenzéki politikusokat tömörítő Mindenki Sárvárértnak írt egy levelet, amelyből azt lehetett kiolvasni, hogy Kondora István (Fidesz-KDNP), a város polgármestere a közvélemény széleskörű tájékoztatása nélkül akarná lebonyolítani a folyamatot. A szülők a várható szavazásról egy tájékoztatólevelet kaptak, amely egyesek szerint korántsem tartalmaz elég információt.
A szülőknek dr. Székely János, a szombathelyi megyéspüspök is írt egy levelet, ebből az derül ki, hogy a jelenlegi állás szerint
2021. szeptember elsejével indulna az egyházi óvoda Sárváron.
A jelenlegi törvények viszont csak akkor teszik lehetővé a fenntartóváltást, ha arról az óvodába járó gyermekek szüleinek legalább fele igennel szavaz. Az erről szóló szavazást viszont már a sárvári önkormányzat fogja leszervezni, még februárban. Dr. Székely János azt is elárulta a levélben, hogy azt tervezik, az óvodát a jelenleg ott dolgozó pedagógusokkal üzemeltetik tovább, ennek a lehetőségét felajánlják majd az óvónőknek. A megyéspüspök szerint a pedagógusok nem fognak hátrányos helyzetbe kerülni az addigi közalkalmazotti státuszukhoz képest, sőt, egyes területeken még jobban is járnának, mint a jelenlegi rendszerben.
Kondora leveléből pedig már azt olvashatjuk ki, hogy a Sárvári Csicsergő Óvodába jelenleg 152 gyermek jár, ez azt jelenti, hogy legalább 77 szülőnek kell igennel szavaznia ahhoz, hogy az intézményt átvehesse az egyházmegye. A szavazás napját is kiírták már,
február 16-án, azaz jövő kedden dönthetnek arról a szülők, hogy hogyan tovább.
A szavazással kapcsolatos feladatokat egy szavazatszámláló bizottság fogja ellátni, melynek tagjai közt lesz a szülői munkaközösség egy tagja, egy óvodapedagógus és az óvodatitkár. A szavazás napján aztán minden szülő annyi voksot adhat le, ahány gyermeke jár az intézménybe, ennek eredményéről másnap, a hirdetőfalon, valamint az óvoda Facebook-oldalán tájékozódhatnak az érintettek.
Ha a szülők megszavazzák a váltást, akkor az önkormányzat az alkalmazotti közösség, az óvodaszék és a szülői szervezet véleményét is kikéri, ezután döntenek majd az átadás sorsáról. Az önkormányzat a vélemények alapján legkésőbb május 31-éig fogja meghozni a döntését a fenntartóváltásról.