Márciust mondtak, áprilisra gondolhattak

Nagy Donát 2021-01-29 11:19:00
Már most arról posztol a kormány, hogy áprilisig ne reménykedjünk a lazításban.

A tegnapi Kormányinfón Gulyás Gergely, a miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, hogy márciusig meghosszabbítják mind az esti kijárási tilalmat, mind a vendéglátóhelyek zárva tartását, valamint az egyéb rendelkezéseket (például ingyenes parkolás).

Gulyás Gergely: Semmilyen nyitásra vagy lazításra ne számítsanak!

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a kormány szerint bármilyen enyhítés új járványhullámhoz vezethetne, ezért minden korlátozást fenntartanak. Gulyás Gergely azt mondta, Nyugat-Európa legtöbb országában sokkal szigorúbbak a szabályok, mint Magyarországon, hiszen ott már a harmadik hullám van jelen. Ezt mi elkerülnénk. A miniszter egyébként megköszöni mindenkinek a védekezésben való részvételt.

Gulyás külön kitért azokra a vendéglátósokra is, akik a tiltás ellenére nyitást terveznek, hogy felhívják a figyelmet az ágazatot sújtó súlyos, megélhetési gondokra: őket keményen büntetni fogják. 

A kormány szerint egy tömeges, önkényes boltnyitás nem polgári engedetlenség, hanem haszonszerzés

A mai kormányinfón a miniszterelnökséget vezető miniszter beszámolt arról, hogy minden marad úgy, ahogy eddig tették, azaz márciusig semmilyen lazításra nem lehet számítani. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a kormány szerint bármilyen enyhítés új járványhullámhoz vezethetne, ezért minden korlátozást fenntartanak. Gulyás Gergely azt mondta, Nyugat-Európa legtöbb országában sokkal szigorúbbak a szabályok, mint Magyarországon, hiszen ott már a harmadik hullám van jelen.

A témáról mi is írtunk, egy szombathelyi vendéglátós mondta el saját tapasztalatait a csődközelbe került vállalkozásáról. 

Már mi is a végét járjuk. Ugyanúgy kell bérleti díjat fizetni, ugyanúgy kell rezsit fizetni, ugyanúgy kell járulékot fizetni a dolgozók után, bár nem teljeset. De ez is több százezer forint havonta, bevétel nélkül. És akkor erre mondják, hogy hát mi támogatva vagyunk.

- hangzott el az egy héttel ezelőtt készített interjún.

Így nyírja ki a kormány a kedvenc kocsmáinkat

Mindenkinek volt a vírushelyzet előtt kedvenc kocsmája vagy kávézója, de a pandémia után sok hely már nem fog tudni kinyitni. A vírusra hivatkozva hónapok óta bevétel nélkül tengődnek a vendéglátósok, az államtól segítséget alig, információt egyáltalán nem kapnak. De mi lesz a lassan lejáró italokkal? Interjú egy névtelenséget kérő szombathelyi vállalkozóval.

Orbán Viktor miniszterelnök a reggeli interjúján megemlítette, hogy ő is tud az ágazat problémáiról, de nincs mit tenni, aki pedig kinyit, az büntetésre és további 60 napos bezárásra számítson.

Orbán: Én várom a kínai vakcinát, én abban bízom a legjobban!

Szokásos péntek reggeli rádió interjúját adta Orbán Viktor miniszterelnök. A kormányfő azzal kezdte, ez a mostani fél rab vagy fél szabad élet a polgári élethez szokott magyarokat nagyon megviseli, ám egyelőre még tartani kell a korlátozásokat. Mint mondta, nem szabad az érzelmek által befolyásolt döntéseket hozni.

Bár Gulyás Gergely tegnap egyelőre csupán arról beszélt, hogy februárban biztosan maradnak a korlátozások, a kormány hivatalos honlapján ma már azt írják:

Húsvét tájékán lesz az a helyzet, amikor a nyitás bizonyos kérdései előkerülhetnek.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Idén a húsvét vasárnap április 4-ére esik.

Addig tessék lazítani. Azaz pont, hogy nem.

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.