Elbontották több hajléktalan kunyhóját, holmijukat elvitték egy erdőből

Unyatyinszki György 2018-10-25 20:02:00

A fővárosi Határ út melletti erdőről közismert, hogy több hajléktalan vert tábort már jóval a hajléktalanságot tiltó törvényi rendelkezések októberi hatályba lépése előtt. Néhányan bontott alapanyagokból kunyhót is tákoltak maguknak, ott vészelték át a rossz időt, hogy ne a zsúfolt szállókra kelljen bevonulniuk.

Szerdán azonban több hajléktalan is azt tapasztalta, hogy a Pilis Parkerdő munkatársai elbontották a kunyhóikat, zugaikat, illetve a holmijukat is elszállították, valószínűleg megsemmisítették. A Mérce szerint a hajléktalanok távollétében végezték a bontást, apró értékeik, ruháik is odavesztek.

Fontos kitérni arra, hogy ilyen bontásra a Pilis Parkerdőnek joga van (a természeti terület védelme érdekében), figyelmezetetnie sem kell, a vitás kérdés inkább az, hogy miért tüntették el a hajléktalanok egyéb holmiját is.

A Város Mindenkié

A Pilisi Parkerdő jogsértő módon rombolták le mintegy 15 ember otthonát a kispesti Kút-tó erdőben. A korábban ott élő emberek egy részét már korábban elüldözték, most pedig azokat az embereket is...

A Pilis Parkerdő magatartásáról csak annyit, hogy épp csütörtök délelőtt érdeklődtünk náluk az erdőkbe szoruló hajléktalanokról, a műveleteket jól ismerő munkatársuk viszont azt mondta, hogy semmi különös nem történt a napokban a parkerdő fennhatósága alatt.

Szólj hozzá!

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.