Még október végén, hosszas kutatás után találtak rá az amerikai tudósok az első gyilkosdarázs-fészekre az Egyesült Államokban. A Washington államban rejtőző kosárlabda nagyságú fészket úgy találták meg, hogy több darázsra is nyomkövetőt szereltek. Hosszas kutatómunka árán lett meg a darazsak lakhelye, sok egyed ugyanis valahogy megszabadult a jeladótól, mielőtt visszatért volna a társaihoz.
A fészket a kutatók azonnal felszámolták, akkor azt mondták, nagyjából 500 életben lévő egyedet találtak egy fa kérgében. A szakértők azóta jobban megvizsgálták a lakókat, kiderült, hogy
közel 200 királynő volt a fészekben, amelyek mindegyike képes lett volna újabb kolóniákat alapítani.
Ami azt jelentette volna, hogy az USA-ban igen hamar elszaporodhattak volna a darazsak. A gyilkos darazsak Ázsiából érkeztek az Egyesült Államokba, a megjelenésük nem csak azért veszélyes, mert a mérgükkel akár még az emberekkel is végezhetnek, hanem azért is, mert néhány példány képes egy egész méhkassal végezni, írja a Guardian.
A darazsakkal foglalkozó kutatók azt mondják, hogy a királynők a megtermékenyítést követően hagyják el a fészket, majd egy telet egyedül töltenek. A királynők a következő tavasszal alapítják meg a saját fészküket, amiben szintén újabb királynők is világra jöhetnek. A washingtoni kutatók szerint azért volt fontos kiiktatni a darazsakat, mert az állam bevételének nagy része a mezőgazdaságból ered, amiben hatalmas kárt tenne az, ha kihalnának a környék méhei, amik a beporzásért felelnek. A kutatók most azt tervezik, hogy a következő három évben folyamatosan elkapják a darazsakat, csak ezután lehetnek biztosak abban, hogy a terület megtisztult tőlük.