Megalakult a Magyar Művészeti Innovációs Központ, amelynek fő célja a szombathelyi MMIK üzemeltetése lesz - írja a HVG.
Az épület működésének modellje eddig az volt, hogy ugyan a tulajdonos az állam volt, ám az üzemeltetést a szombathelyi AGORA végezte. Májusban jelentette be Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester, hogy egyezséget kötöttek az állammal, amelynek eredményeképpen 600 millió forintból az felújítja az épületet.
A megállapodás egy másik pontja azt is tartalmazta, hogy a pénzért cserébe az állam fogja kijelölni az épület üzemeltetőjét. Nos megtette.
A HVG cikke szerint a Magyar Művészeti Innovációs Központ Nonprofit Kft-nek (amely annyira új, hogy 2020. december 16-án jegyezték be) az Opten szerint 4 tulajdonosa van.
Lassan teljesen megszokott lesz, hogy az eső eláztatja a szombathelyi MMIK elektromos vezetékeit
Nekem annak idején a L'art pour L'art társulat előadásai, a díszmadár, hüllő és vasút kiállítások, na meg az egyik öltöző mögött működő szép emlékű Szóköz Rádió stúdiója miatt volt sokáig a szívem csücske a szombathelyi MMIK. Az épületet 2011-ben az Orbán-kormány államosította. Azóta a Vagyonkezelő birtokában van, a fenntartó a szombathelyi önkormányzat, ami a feladatot az AGORÁNAK adta.
A Baross Imre Alapítvány, a Magyar Teátrum Társaság, a Nemzeti Művelődési Intézet és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola.
Azt már a HVG teszi hozzá, hogy ezek mind egytől, egyig kormányzati vagy ahhoz erősen köthető intézmény.
A Baross Imre Alapítvány és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola L. Simon Lászlóhoz, a Magyar Teátrum Társaság Vidnyánszky Attilához köthető. Míg a Nemzeti Művelődési Intézet egy az egyben állami intézet.
A Magyar Művészeti Innovációs Központ Nonprofit Kft. vezetője Kovács Balázs, a gödöllői Művészetek Háza igazgatója.