Új híd épül Szombathelyen

Ugytudjuk.hu

2019-02-12 19:08:00
Egy egymilliárdos projekt része.

Ha nem szeretsz olvasni, de érdekel a téma:

  • 1 milliárdból felújítják a szombathelyi Sportligetet
  • Mészáros Lőrinc veje lesz a kivitelező
  • ennek a projektnek a részeként épül egy gyalogoshíd
  • meg sokminden más is

Ősszel elsőként írtuk meg, hogy Mészáros Lőrinc veje, Homlok Zsolt vasútépítő cége, a Homlok Építő Zrt. nyerte meg a szombathelyi sportliget felújításáról szóló közbeszerzési pályázatot.

Telt, múlt az idő, elkezdődtek az előkészítő munkák, ma pedig ott tart a dolog, hogy projektnyitó rendezvényt tartottak a szombathelyi házasságkötő teremben.

A projektnyitó négy megszólalója négy különböző aspektusból közelítette meg a “nagy öröm ez számunkra” motívumot:

Puskás Tivadar a város eredményeiről beszélt, de úgy, mint aki már most kampányol az önkormányzati választáson. Végülis minden pozitív, ugye. Tőle Illés Károly alpolgármester vette át a szót, aki részletesen ismertette a beruházás különböző elemeit, ezt később összefoglaljuk, majd a tervezést vezető Litkei Építésziroda nevében Litkei Tamás ismertette az egészet szakmai oldalról. Végül Varga Jenő a Városi Diáksport Bizottság elnökeként örült.

Ha idáig legörgettél, valószínűleg úgyis erre vagy kíváncsi:
  • felújítják és bővítik a kispályás focipályákat,
  • átrendezik a teniszpályákat, valamint felújítják azokat,
  • a kosárlabda pálya is új burkolatot és palánkokat kap,
  • új szolgáltatóház épül, ahol vendéglátó egység nyílik, illetve helyet kapnak a sportöltözők, szociális helyiségek és a karbantartáshoz szükséges raktár,
  • az Arany-patak mentén sétány és kocogópálya épül, lesz a csónakázótavihoz hasonló street workout sziget különböző tornaeszközökkel (gondoltak a fogyatékkal élőkre is),
  • gyorsasági görkorcsolyapálya és mászófal épül,
  • bővül a parkoló,
  • gyalogoshíd épül az Arany-patakon át

Visszaugorva a projektnyitóra: Litkei Tamás fő problémaként emelte ki, hogy a 60-as években létrejött Csónakázótó és a Sportliget között nincs kapcsolat, pedig funkcióját és elhelyezkedését tekintve ez indokolt. A mostani beruházás során ezt orvosolják, ezért a címben is említett híd különösen fontos. Ahogy Litkei Tamás a bemutatón elmondta, így megoldódhat az, hogy aki a rekreációs övezetbe vágyik, leteszi az autóját a Sportliget parkolójában, majd egyszerűen a ligeten átsétálva, az új gyaloghídon keresztül a Csónakázótó partján találja magát. Ezzel nyilván a tó környezetében lévő parkolók terheltsége is csökkenhet. Aztán majd kiderül.

Ha liget és építés, akkor az ember nem tud nem gondolni a budapesti eseményekre és a fakivágásokra.

Rákérdeztünk, de ezzel kapcsolatban Litkei Tamás azt mondta, hogy az új telepítésekkel - elsősorban a cirkusztérre mutatott - több új fa lesz a Sportligetben, mint ahányat ki kell vágni. Hozzátette, hogy vágásra a szolgáltatóház építésénél van szükség, a legtöbb helyen megmaradnak a ligeti fák.

A projekt kereken 1 milliárd 155 millió forintból lesz tető alá hozva, várhatóan még ősszel a választási kampány idején vághatnak szalagot Puskás Tivadarék. Ezt az egészet egyébként 100 százalékban az a rohadt Brüsszel fizeti.

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.