Úgy tűnik, a nyár sem segít a koronavíruson

Székely Zoárd 2020-05-12 08:34:00
Lesújtó eredményre jutottak a tudósok.

A COVID-19 terjedése alapján egyes kutatók azt feltételezték, hogy az éghajlat befolyásolhatja a vírust, ezért sokan bíztak abban, hogy a nyár érkezése enyhíti a járvány terjedését. Egy új vizsgálat ugyanakkor nem talált összefüggést a koronavírus terjedése, illetve a hőmérséklet és a szélességi kör között – írja a ScienceAlert.

Peter Jüni, a Torontói Egyetem munkatársa és a csapat tagja szerint egy korábbi elemzésben még kapcsolatot mutattak ki, az átfogóbb kutatás viszont nem fedett fel összefüggést. A csapat 144 geopolitikai régióból gyűjtött be adatokat, melyekben legalább 10 koronavírusos esetet rögzítettek. A szakértők a március 20-i és március 27-i adatokat vetették egybe.

Az elemzésből kizárták azokat az országokat, melyekben ekkor már elmúlt a járvány fő hulláma – ilyen ország többek közt Kína. Jüniék emellett az érintett periódust megelőző két hétből is gyűjtöttek adatokat.

A kutatók felmérték a térségek hőmérsékletét, szélességi körét, páratartalmát, illetve azt, hogy a COVID-19 miatt az adott területen elrendelték-e az iskolák bezárását, a tömegrendezvények felfüggesztését, illetve a fizikai távolságtartást.

A csapat arra jutott, hogy a szélességi kör és a hőmérséklet nem befolyásolta a járvány terjedését, az abszolút páratartalom viszont némiképp hathatott a vírusra.

A járványügyi intézkedések kimutathatóan csökkentették a terjedést. A kutatók úgy gondolják, hogy a nyár nem fog véget vetni a járványnak.

A friss eredmények ugyanakkor nem jelentik azt, hogy az évszakok változása nem befolyásolná a COVID-19 hatásait. A téli influenzaszezon az új koronavírussal kombinálva ugyanis világszerte jelentősen leterhelte az egészségügyet.

Szólj hozzá!

Minden, amit a kúszóhályogról tudni érdemes

A szemfelszínt érintő és a látást befolyásoló szembetegségek közül a kúszóhályog egy olyan állapot, ami szövetburjánzással jelentkezik. Ez a szó már önmagában ijesztő, és nem alaptalanul, hiszen nem csupán esztétikai probléma.

Bár Indiana Jones sosem járt Győrben, a Frigyláda mégis ott van a városban

Egy különleges emlékű, nem mindennapi legendája a mai napig a várossal együtt él.

Eladják a győri színház 18 személyes kisbuszát

A 2008-as FIAT Ducatóra hamarosan bárki licitálhat.

Hasznos tippek egyetemistáknak: használt könyvekből is lehet tanulni!

Az egyetemi lét sok kiadással jár – bár nem mindenki fizetős szakokon tanul, azért a lakhatás, az utazás és a szórakozás sok pénzt felemészt. És bár a könyvtárakban ingyenesen hozzájuthatunk a szakirodalomhoz, ez nem mindig elérhető opció.

Az okostelefonok milyen hatással vannak a lelki egészségünkre?

Érdekes a címben feltett kérdés, és bizonyára mindenki az aktuális hangulatának megfelelően válaszol rá. Az, aki kezében a mobillal éppen egy fontos hívást vár a szerelmétől, bizonyára azt mondja, hogy pozitív, aki pedig álmatlanságtól szenved és késő éjjel olvassa ezt a cikket, azt gondolhatja: negatív.

Orrot törtek a sárvári "lomis" piacon

Vádat emeltek a verekedővel szemben.

Borult, ködös idő várható a hétvégén

Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható, hószállingózás, ónos szitálás, szitálás előfordulhat.

Itt vannak a győri Magyar Kultúra Hét programjai

Január 20–26 között rendezik a rangos eseményt.

Mínusz 783 millió forint a Győr-Szol Zrt. harmadik negyedéves mérlege

Sok esetben a tervezetthez képest kevesebb mínuszt termelt a cég.

Emlékszel milyen volt 2006-ban a Papsziban?

Nem, akkor most megmutatjuk milyen volt a szombathelyi legendás disco.

Továbbra sincs új elnöke a Haladás VSE-nek

Hamarosan újra összehívják a küldötteket.

A Győri Audi ETO 2027-ig meghosszabbította Per Johansson vezetőedző szerződését

A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.

200 ezer forint Győrben az átlag albérletár

Szombathelyen 170 ezer forint most a lakbér havi átlaga.