Tíz év börtön várhat a szombathelyi gázpisztolyos trafikrablóra

ugytudjuk.hu 2020-04-01 18:27:00
Vádat emeltek ellene.

A Vas Megyei Főügyészség életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete és fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat az ellen a többszörös visszaeső férfi ellen, aki gázpisztollyal kényszerítette a napi bevétel átadására az egyik szombathelyi dohánybolt eladóját 2018 novemberében.

A vádirat szerint a rovott múltú vádlott 2018 októberében vásárolta meg a rablásnál használt gáz- és riasztófegyvert a hozzá való gáztöltényekkel együtt, majd néhány héttel az elkövetés előtt vett egy egész arcot takaró, fekete csuklyával ellátott maszkot is. A vádlott, aki nem rendelkezett engedéllyel a gáz- és riasztófegyver viselésére, az elkövetés estéjén magával vitte a gázpisztolyt és a maszkot, és kerékpárral indult el az elkövetés helyére.

A szombathelyi bíróságon a dohányboltot gázpisztollyal kirabló férfi esete

Vágvölgyi Bálint A vádlott többszörösen büntetett előéletű, 1989-ben halálbüntetésre is ítélték. A vád szerint, az 53 éves vádlott 2018. november 20-án 21:30 óra körül kerékpárját egy közeli autómosónál hagyva elindult egy szombathelyi trafikhoz.


A vádlott a közelben hagyta a kerékpárt, felvette a maszkot, bement az üzletbe, ahol ekkor elővette a gáz- és riasztófegyvert, amit az eladó arcára szegezett és követelte a napi bevétel átadását. Az eladó azt mondta a vádlottnak, hogy átadja a pénzt, csak ne bántsa. Ekkor a vádlott 21 centiméterről arcon lőtte a sértettet, és ismét felszólította a pénz átadására. A lövedéktől könnyező szemű sértett elindult a pénztárgéphez, a vádlott  pedig követte őt, sürgette, majd többször meg is ütötte a sértettet, aki az egyik ütéstől elveszítette az egyensúlyát és beesett a pult mögé. 

A vádlott ekkor a sértett fölé hajolt és hátulról a feje irányába lőtt, majd ismét felszólította, hogy menjen a pénzért a kasszához. A sértett 185.655 forintot adott át a vádlottnak, aki elmenekült a helyszínről. A sértett súlyos sérülést szenvedett a támadásban, de a sérülést okozó eszközre és a támadott testtájékra is figyelemmel fennállt az elszenvedett sérüléseknél súlyosabb, akár életveszélyes sérülés keletkezésének reális lehetősége.

A Vas Megyei Főügyészség végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását indítványozta a vádlottal szemben, arra az esetre pedig, ha a vádlott beismeri a váddal egyezően a bűnösségét és lemond a tárgyaláshoz való jogáról 10 év fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt.

Szólj hozzá!

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.